r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Chrome wkrótce przyjaźniejsze dla twórców gier

Strona główna Aktualności

O autorze

Google planuje wprowadzenie w Chrome kilku nowych funkcji, które mają sprawić, że przeglądarka stanie się dużo lepszą platformą dla gier.

Zamysłem Google jest, aby przeglądarka miała szerszy dostęp do sprzętu. W najbliższych planach jest dodanie obsługi padów, kamer i mikrofonów. Gracze nie będą już więc skazani na klawiaturę lub mysz, będą przy tym mieć zapewnioną komunikację audio-wideo. Obsługa mikrofonu i kamery jest obecnie zapewniana przez Flash, Google jednak chce, aby funkcja ta była niezależna od wszelkich pluginów. Co ciekawe, Google myśląc o kamerach nie skupia się jedynie na komunikacji wizualnej. Kamera mogłaby być wykorzystywana do zastosowań z rodzaju augmented reality. Obraz nie byłby w nich nigdzie przesyłany, a służyłby do interakcji z postacią użytkownika i posiadanymi przez niego przedmiotami. Przypominałoby to więc trochę Kinecta. Z kolei aby zapewnić odpowiednią jakościowo komunikację audio-wideo, Google zaimplementuje w Chrome framework WebRTC. O jego wprowadzeniu w Chrome mówiło się już pół roku temu, jednak dotychczas nie sfinalizowano tej operacji.

Chrome z nowymi funkcjami ma pojawić się na początku przyszłego roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.