Chrome wkrótce z bardziej dokładną lokalizacją

Strona główna Aktualności

O autorze

Google pracuje nad usprawnieniem funkcji lokalizowania w przeglądarce Chrome.

Jak informuje TechCrunch, w najnowszych aktualizacjach Chromium pojawiły się eksperymentalne funkcje dotyczące lokalizacji urządzenia korzystającego z przeglądarki na mapie. Są one dostępne po ręcznym uruchomieniu przez użytkownika. Przeglądarka przesyła informacje na temat położenia komputera na mapie do serwerów firmy Google. Pozwala to na w miarę dokładne ustalenie pozycji internauty, co może być wykorzystane na przykład do informowania znajomych na temat miejsca swojego pobytu. Można przypuszczać, że opisana funkcja niebawem pojawi się w przeglądarce Chrome.

Google od dłuższego czasu pracuje nad kolejnymi usługami związanymi z lokalizacją. To chociażby Latitude uruchomiony w 2009 roku czy Google Places. Nie tylko firma z Mountain View zbiera informacje o swoich klientach. Podobne metody stosowane są przez inne spółki, jak choćby Apple. W czerwcu informowaliśmy, że twórca iOS gromadzi szczegółowe informacje na temat geograficznego położenia swoich klientów. Takie dane mogą być wykorzystywane również w celach marketingowych, czy do dostosowania usług do potrzeb danego użytkownika.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję