r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Chrome z grami w HTML5, Android z grami od... Microsoftu

Strona główna Aktualności

Użytkownicy kolejnego wydania przeglądarki Chrome będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych gier. Własne aplikacje udostępnia także Bing Microsoftu, ale... dla Androida, a nie dla Windows Phone.

Według bloga Google Operating System, Chrome 10 umożliwi dostęp do dwóch gier stworzonych w HTML5 - Poppit i Entanglement. Pojawiły się one już w wydaniach deweloperskich przeglądarki firmy Google. Są one zainstalowane automatycznie; użytkownicy, którym gry nie przypadną do gustu, będą mogli je ręcznie usunąć. Są to proste aplikacje, mające za zadanie umilić czas osobom korzystającym z przeglądarki. Być może automatycznie instalując gry w Chrome 10, Google chce zachęcić użytkowników do korzystania z niedawno otwartego e-sklepu Chrome Web Store.

Nad grami pracuje też Bing. Microsoft udostępnił właśnie dwie aplikacje - wyścigi snowboardowe (Snowboard Hero) i wodne (Powerboat Challenge). Pierwsza gra dostępna jest w amerykańskim App Store, druga natomiast dla smartfonów z systemem Android. O dziwo, Microsoft nie wydał wersji dla własnego systemu - Windows Phone 7. Wydawać by się mogło, że priorytetem dla firmy powinno być udostępnianie jak największej liczby aplikacji dla Windows Phone Marketplace. Według najnowszych statystyk, w e-sklepie Microsoftu jest już około 4 tys. programów i gier.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.