r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Chrome z ukrywaniem paska adresu

Strona główna Aktualności

Firma Google postanowiła w swojej przeglądarce powiększyć obszar przeznaczony na wyświetlanie treści stron internetowych. W tym celu dodana została funkcja pozwalająca ukrywać pasek adresu.

Niedawno pisaliśmy o pojawieniu się testowej wersji Google Chrome 13 w kanale deweloperskim. Pierwsze udostępnione kompilacje pozwalają zapoznać się z nową funkcją: ukrywaniem paska adresu. Domyślnie jest ona wyłączona i należy ją włączyć za pomocą strony konfiguracyjnej about:flags, a następnie w menu podręcznym karty. Od tego momentu pasek adresu wraz z przyciskiem odświeżania będzie się pojawiał w momencie najechania kursorem danej karty. Przesunięcie kursora poza obszar paska będzie powodowało jego ukrycie.

Nowa funkcja pozwala zaoszczędzić 30 pikseli w pionie, co może być przydatną opcją na urządzeniach z małym ekranem. W przypadku urządzeń dysponujących dużą rozdzielczością ukrywanie paska adresu będzie mniej przydatne. Należy też zauważyć, że brak paska adresu spowoduje zwiększoną podatność na phishing, gdyż użytkownik nie będzie widział bezpośrednio na jakiej stronie się znajduje.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.