Chromium Chromium 90.0.4429.0

Strona główna Mac Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program

Chromium to tworzona przez firmę Google otwarta przeglądarka internetowa, z której powstaje później inne produkty, jak Chrome, opera Opera, Vivaldi czy Citrio. Chromium różni się od Chrome'a jedynie brakiem niektórych własnościowych i zamkniętych komponentów, dodawanych przez Google, oraz ikoną.

Chromium nie został wyposażony w możliwość automatycznej aktualizacji, nie ma też widoku warunków licencjonowania i śledzenia aktywności użytkownika. Chromium można śmiało polecić każdemu, kto dba o swoją prywatność.

Otwarta przeglądarka jest w pełni kompatybilna z rozszerzeniami i wtyczkami do Google Chrome. Możemy z Chromium używać czytnika PDF i zintegrowanego Flash Playera i pobierać dodatki prosto z witryny Chrome Web Store. Przeglądarka umożliwia też połączenie z kontem Google i synchronizację ustawień, haseł i zakładek.

Brak własnościowych komponentów może powodować niewielkie problemy z multimediami. Chromium obsługuje internetowe wideo HTML5 tylko w formatach Vorbis, Theora i WebM, Google Chrome wspiera dodatkowo H.264, AAC i MP3. Trzeba się liczyć z tym, że znajdą się serwisy wideo, które nie będą prawidłowo działały w Chromium właśnie ze względu na brak kodeków.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!