r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ciekawostki w EULA Windows 7

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak zauważył dzisiaj z rana Docent

, wygląda na to, że kompilacja numer 7000 nowego Windows 7, która przedostała się do sieci, to faktycznie Beta 1. Potwierdza to też EULA, która na samym dole posiada identyfikator "EULAID:Win7_B.1_PRO_NRL_en-US". Okazuje się, że to nie jedyna ciekawostka w treści licencji - Ed Bott z ZDNet przebrnął przez nią bardziej wnikliwie i znalazł kilka innych interesujących paragrafów.

Po pierwsze, licencja pozwala instalować nieograniczoną liczbę kopii systemu na potrzeby tworzenia oraz testowania aplikacji - co potwierdza, że kompilacja która przedostała się do sieci faktycznie może pochodzić z kanału MSDN. Możliwe też, że w udostępnionej publicznie becie zmieni się to na ogólne cele związane z testowaniem i ewaluacją. Co dość oczywiste, EULA nie zezwala na produkcyjne wykorzystanie bety i informuje o tym, że przestanie ona działać 1 sierpnia 2009. Licencja zezwala na instalację systemu na dodatkowo jednej maszynie wirtualnej, informuje o tym że wersja beta ma domyślnie włączone kanały kontaktu z producentem w celu przesyłania uwag, zabrania także wykonywania i publikowania porównawczych testów wydajności.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.