Cinebench R20 sprawdzi najnowsze procesory Intela i AMD

Strona główna Aktualności
Cinebench R20 sprawdzi najnowsze procesory Intela i AMD
Cinebench R20 sprawdzi najnowsze procesory Intela i AMD

O autorze

Cinebench, jeden z popularniejszych darmowych programów do testowania wydajności procesorów w różnych zadaniach, został wydany w wersji R20.

Cinebench R20 pojawił się w marcu, ale premiera była cicha. Niesłusznie, gdyż ta aktualizacja wprowadza sporo ważnych nowości względem R15, rozwijanego od 2013 roku. Cinebench R20 został przystosowany do dokładnego testowania obecnych i przyszłych generacji procesorów AMD i Intela, a podczas renderowania stron wykorzystuje ich najnowsze funkcje.

Co nowego w Cinebenchu R20?

Cinebench R20 to przede wszystkim bardziej złożone i wymagające testy dla naszych komputerów z Windowsem i Maców. Scena testowa w wersji R20 wymaga około 8 razy więcej mocy obliczeniowej i 4 razy więcej pamięci niż scena w R15.

Ponadto Cinebench R20 wykorzystuje najnowsze zdobycze renderowania grafiki 3D. Na liście jest śledzenie promieni Embree Intela i wiele innych usprawnień. Dzięki nim renderowanie sceny odbywa się nawet dwukrotnie szybciej na tym samym sprzęcie. Cinebench R20 pozwoli przekonać się, czy sprzęt sprawdzi się w realnych zadaniach, związanych z grafiką 3D.

Nowa wersja benchmarka została przygotowana także z myślą o kolejnych generacjach procesorów. Pozwala on sprawdzić, czy komputer będzie działał stabilnie przy wysokim obciążeniu procesora, oraz czy chłodzenie ma dostateczną moc dla takich warunków.

Benchmark Cinebench R20 znajdziecie w naszej bazie programów. Dostępna jest wersja dla Windowsa i macOS-a. Podczas testowania procesora warto wyłączyć inne programy.

© dobreprogramy
s