Cinema 4D R24.035

Strona główna Windows Grafika Modelowanie 3D
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Cinema 4D to profesjonalny pakiet do tworzenia wizualizacji oraz animacji 3D.

C4D oferuje zaawansowane możliwości będąc jednocześnie jednym z najprostszych w obsłudze programów tego typu. Cały pakiet jest podzielony na specjalne moduły o wysokiej funkcjonalności w skład których wchodzą Dynamics - ułatwiający odwzorowanie fizyki, MOCCA 2 - zaawansowane animowanie obiektów, BodyPaint 3D R2 - malowanie tekstur bezpośrednio w 3D, Advanced Render 2 - renderowanie z wykorzystaniem algorytmu energetycznego, efekty załamania światła, rozszczepienia, połyski i wiele innych. Najnowsza edycja programu wspiera procesory 64-bitowe, wielordzeniowe i systemy wieloprocesorowe.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Wersja R19 ma ulepszone narzędzia do modelowania i silnik Pro Render
nie znalazłem
ocena użytkownika
30.06.2018 14:54 • Recenzja do wersji R19.024

w tej wersji R19 - modeluje się znacznie lepiej niż w wersji R17 - dawniej w Cinema 4D - nie dało się narzędziem cut,ciąć poligonu,tylko od krawędzi do krawędzi.W Wersji R19 i R18 - modelowanie przypomina mi modelowanie jak te co występuje w programie Blender,lubie też skruty klawiszowe,program działa bardzo stabilnie i nie zawiesza się.

Intuicja, szybkość, możliwości,...
słaby render
ocena użytkownika
11.02.2017 12:49 • Recenzja do wersji R17.053

Do gooorylan1 - Na C4D siedzę od czasów jak powstała jedynie wersja dla Amigi i już wówczas istniało narzędzie do cięcia polygonów a obecnie można to robić na wiele sposobów (płaszczyzną, równolegle, odcinkami, płynnie "od ręki" i na wiele innych sposobów)... nie rozumiem czego to niby C4D nie ma ?. Natomiast sam silnik renderujący jest jednym z najwolniejszych i to chyba najsłabsze ogniwo tego programu (co przy następnym wydaniu ma się zmienić bo dojdzie obsługa GPU). Na szczęście C4D wspaniale współpracuje z zewnętrznymi silnikami (Corona, V-Ray, TheaRender, Indigo, Maxwell, Redshift (na razie w fazie Alfa), Renderman i parę pomniejszych. Pracując (bo muszę) na takich żółwiach jak 3DS czy Maya stwierdzam iż to bardzo niedoceniany program który w wielu aspektach bije konkurencję i daje nieporównywalnie wyższą kulturę pracy. Ale... czasy się zmieniają i C4D powoli wchodzi do biur architektonicznych i coraz częściej jest wykorzystywana do VFX'u. Smutne jest tylko to iż i cena z roku na rok szybuje w górę :-(.