r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Cisco wita w „Erze zettabajtów”

Strona główna Aktualności

To, że konsumpcja danych z Internetu rośnie niemal z dnia na dzień nie jest niczym zaskakującym. Ale jak szybko? Odpowiedź na to pytanie opublikowała firma Cisco w ramach corocznego raportu Visual Networking Index.

Według raportu Cisco, w 2016 roku prześlemy 3 razy więcej danych, niż w 2012. Prognozy przewidują, że w 2016 roku na świecie będzie około 3,4 miliarda użytkowników Internetu i 19 miliardów podłączonych do niego urządzeń. Średnia przepustowość łącza na świecie wzrośnie z 9 Mb/s do 35 Mb/s, co wpłynie przede wszystkim na konsumpcję materiałów wideo przesyłanych strumieniowo. Ilość danych przesłanych miesięcznie wzrośnie z około 44 eksabajtów miesięcznie (około 1018 bajtów) do ponad 110 eksabajtów w 2016 roku. Oznacza to, że gdzieś w 2015 roku wejdziemy w erę przesyłania zettabajta (i więcej) danych rocznie. W 2011 przeciętny użytkownik Internetu generował około 12 GB danych miesięcznie, za 4 lata wygeneruje aż 32,3 GB.

Nowością jest raport o zmianach na rynku usług. Według Cisco, wideo zajmuje najwięcej naszych transferów i tendencja ta się utrzyma. Specjaliści przewidują, że w ciągu najbliższych 4 lat zanotujemy wzrost popularności telewizji cyfrowej, wideo będzie również najszybciej zdobywającą użytkowników usługą na systemach konsumenckich — 86% przesłanych danych będą stanowić filmy. W biznesie zaś królować będą wideokonferencje.

r   e   k   l   a   m   a

Obecnie urządzenia mobilne są odpowiedzialne za 10% ruchu, w ciągu najbliższych czterech lat mają przekroczyć próg 30%. Wzrośnie również popularność Wi-Fi.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.