r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Citrix wydaje XenServer 6

Strona główna Aktualności

Citrix udostępnił dzisiaj XenServer 6, najnowszą wersję swojego hypervisora, który występuje też w wersji bezpłatnej.

W nowej wersji XenServera postawiono — nie mogło być inaczej — na lepszą integrację z infrastrukturą w chmurze. Jednym z przejawów tej integracji jest fakt, że Open vSwitch, czyli rozbudowany switch wirtualny jest teraz domyślnym switchem po instalacji XenServera. Poprzedni, podstawowy switch nadal jest oczywiście dostępny jako opcja. Nowa wersja hypervisora zawiera także technologię HDX, która odpowiada za wyświetlanie treści bogatych graficznie w wirtualnych desktopach uruchamianych na XenServerze. Ciekawostką jest też możliwość przypisania bezpośrednio do konkretnej maszyny wirtualnej karty graficznej (lub kilku) w modelu GPU pass-through. XenServer 6 jest też pierwszym wydaniem, którym można zarządzać za pośrednictwem oprogramowania Microsoft System Center Virtual Machine Manager i Operations Manager.

Z bardziej przyziemnych nowości: XenServer 6 jest oparty o Xen 4.1, najnowszą wersję hypervisora. W XenCenter, konsoli do zarządzania, pojawiła się natywna obsługa importu obrazów VMDK i VHD. Poprawiono także stabilność przenoszenia maszyn wirtualnych poleceniem Transfer VM. Ułatwiony został proces aktualizacji wielu serwerów w puli, wreszcie pojawiła się opcja pozwalająca wybrać kolejność bootowania poszczególnych maszyn w trybie HA, a do jednej maszyny możemy teraz przypisać 16 wirtualnych procesorów i 1 TB pamięci RAM. Ustawienia pamięci z kolei obsługują dynamiczną alokację i overcommitment.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.