Civilization VI dostępne na Linuksa bez oficjalnego wsparcia dla grafiki Intela i AMD

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Dobre wieści dla wszystkich użytkowników Linuksa, którzy lubią sobie pograć – dostępna jest już na tych systemach jedna z najlepszych produkcji, jakie ukazały się w zeszłym roku, Sid Meier's Civilization VI. Do końca weekendu trwa ponadto promocja, dzięki której grę można kupić o 20% taniej.

Premiera Linuksowej wersji Civilization VI ma miejsce 3 miesiące po udostępnieniu gry na Windowsa i macOS-a. Aspyr, firma odpowiedzialna za portowanie, zdaje sobie sprawę, że czekać trzeba było długo. Tym niemniej cieszy fakt, że na jej blogu pojawił się w końcu komunikat zatytułowany Koniec oczekiwania.

Dostępne są także minimalne wymagania sprzętowe. Do uruchomienia gry na Linuksie potrzebny będzie procesor Intel Core i3-530 lub AMD A8-3870, 6 GB RAM-u i 15 GB na dysku. Oficjalnie obsługiwane są tylko karty NVIDII (GeForce 650), jednak na Aspyr potwierdziło, że gra uruchomi się na układach NVIDII i AMD z 1 GB VRAM-u. Producent nie gwarantuje jednak bezproblemowego działania.

Linuksowa wersja gry posiada tryb wieloosobowy, jednak tylko z osobami grającymi na macOS-ie. Wkrótce pograć będzie można także z graczami windowsowymi. Oprócz wspomnianej zniżki na standardową wersję gry, przeceniona zostały także wersja Digital Deluxe. Szczegóły na Steamie.

© dobreprogramy