Claria niegroźna dla Microsoft AntiSpyware?

Strona główna Aktualności

O autorze

W ostatnim czasie w serwisach internetowych, pojawiły się spekulacje na temat możliwego przejęcia przez Microsoft firmy Claria Corporation - producenta oprogramowania reklamowego adware (pisaliśmy o tym w ub. tygodniu).

Niecały tydzień później odkryto dość interesującą zmianę w Microsoft AntiSpyware - programie przeznaczonym do ochrony przed oprogramowaniem szpiegującym (spyware) i reklamowym (adware). Jak zbadał jeden z entuzjastów w środowisku anty-spyware, Eric L. Howes, oprogramowanie Microsoftu rzekomo przestało rozpoznawać programy Claria - takie jak Gator, Dashbar, PrecisionTime i Weatherscope - jako zagrożenie dla użytkownika i zmieniło domyślną akcję po ich wykryciu na "ignoruj".

Na razie trudno ustalić, czy takie posunięcie ze strony Microsoftu oznacza, że kupno Claria Corporation dojdzie do skutku, czy że dwie firmy tylko współpracują. Możliwe, że Clarii udało się przekonać Microsoft do zmiany domyślnych opcji na bardziej sprzyjające własnym rozwiązaniom. Możliwe jednak, że są to zwykłe spekulacje, jako, że Microsoft AntiSpyware jest jeszcze w fazie beta-testów...

© dobreprogramy
s