CleanMem CleanMem 2.5.0

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

CleanMem to niewielkie narzędzie, służące do optymalizacji zużycia pamięci RAM w systemie Windows (XP/Vista/7/8). Dzięki niemu bardzo łatwo oczyścimy pamięć z przechowywanych w niej zbędnych zasobów i informacji.

Takie rozwiązania jak CleanMem zagościć powinny na komputerach każdego użytkownika środowiska operacyjnego Microsoftu. Podczas codziennej pracy z wszelakim oprogramowaniem w pamięci RAM zapisywane zasoby, które zawierają różnego typu dane wymagane do jego działania. Często zdarza się jednak tak, że pomimo, iż dane aplikacje zostaną zamknięte to zasoby dalej przechowywane są w pamięci RAM. Taka kolej rzeczy powodować może spadek wydajności zarówno kolejnych uruchamianych programów, jak również samego systemu.

Sposobem na tego typu problemy jest narzędzie CleanMem, umożliwiające wygodne zwalnianie zbędnie zajmowanych partii pamięci RAM. Po uruchomieniu dostępne jest ono z poziomu tzw. tray'a oraz niewielkiego gadżetu wyświetlanego na pulpicie komputera. Z jego poziomu uzyskamy informacje o zajętej/wolnej przestrzeni pamięci, a także szczegółowe dane o pliku wymiany oraz działających w systemie procesach.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!