CleanMyMac 3.9.9

Strona główna Mac Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

CleanMyMac to rozbudowane narzędzie, przeznaczone do odzyskiwania miejsca na dysku Maka i optymalizacji działania systemu OS X. Program pozwala usunąć zbędne pliki i wykonać rutynowe zadania, związane z konserwacją systemu.

CleanMy Mac pozwala odnaleźć zbędne pliki systemowe (logi, tłumaczenia, pozostałości po usuniętych programach, zbędne pliki wykonywalne w pakietach aplikacji, pamięć podręczną i niedziałające programy), oczyścić bibliotekę iPhoto ze zbędnych plików, zoptymalozować skrzynkę pocztową i usunąć powielające się załączniki, usunąć zbędne dane systemu iOS i sklepu iTunes, opróżnić kosze oraz odnaleźć duże i stare pliki. Po przeskanowaniu dysku Maka można przejrzeć listę plików i wybrać te, które zostaną usunięte.

W programie znalazły się także niezbędne narzędzia, przeznaczone do konserwacji systemu, ochrony prywatności i odinstalowywania programów. Co ciekawe, dezinstalator potrafi nie tylko usunąć cały program i powiązane z nim pliki, ale także usunąć jedynie ustawienia danego programu, co przydaje się szczególnie przy rozwiązywaniu problemów. Narzędzie dbające o prywatność czyści z kolei historię i pamięć podręczną przeglądarek i Findera.

Ponadto CleanMyMac został wyposażony w „niszczarkę”, czyli mechanizm bezpiecznego wymazywania plików z dysku w taki sposób, by nie było możliwe ich odzyskanie.

Darmowa wersja CleanMyMac usuwa tylko część plików, niektóre operacje wykonuje tylko raz i nie jest w stanie wykonać wszystkich zabiegów konserwacyjnych. Ponadto to jakiś czas wyświetla informację o tym, co potrafi zrobić pełna wersja i propozycję kupienia jej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
ROYTER3511   6 #2 15.04.2018 17:10

Bardzo dobry program.
Wszystko co potrzeba w jednym miejscu ( programie ).
Wydaje mi się że obowiązkowy na Mac OS X.
Udało mi się kupić z 30% rabatem za nie całe 28$ zamiast prawie 40$.
Strona z rabatem:
https://macpaw.com/pl/store/cleanmymac?ia=jEbNJCCTT9QX2usqFRDePFXNHznhvEPqJxeTGM...

Pozdrawiam.

Papcio_Chmiel   2 #1 13.02.2018 08:18

darmowy ONYX robi to samo, program sprawdzony na wielu wersjach systemu z Cupertino. Zarówno ten jak i CleaMyMac pracują tak naprawdę na skryptach systemowych, które w tym przypadku wykonuje wygodnie za nas program