CleanMyMac CleanMyMac 4.7.4

Strona główna Mac Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz program

CleanMyMac to rozbudowane narzędzie, przeznaczone do odzyskiwania miejsca na dysku Maka i optymalizacji działania systemu OS X. Program pozwala usunąć zbędne pliki i wykonać rutynowe zadania, związane z konserwacją systemu.

CleanMy Mac pozwala odnaleźć zbędne pliki systemowe (logi, tłumaczenia, pozostałości po usuniętych programach, zbędne pliki wykonywalne w pakietach aplikacji, pamięć podręczną i niedziałające programy), oczyścić bibliotekę iPhoto ze zbędnych plików, zoptymalozować skrzynkę pocztową i usunąć powielające się załączniki, usunąć zbędne dane systemu iOS i sklepu iTunes, opróżnić kosze oraz odnaleźć duże i stare pliki. Po przeskanowaniu dysku Maka można przejrzeć listę plików i wybrać te, które zostaną usunięte.

W programie znalazły się także niezbędne narzędzia, przeznaczone do konserwacji systemu, ochrony prywatności i odinstalowywania programów. Co ciekawe, dezinstalator potrafi nie tylko usunąć cały program i powiązane z nim pliki, ale także usunąć jedynie ustawienia danego programu, co przydaje się szczególnie przy rozwiązywaniu problemów. Narzędzie dbające o prywatność czyści z kolei historię i pamięć podręczną przeglądarek i Findera.

Ponadto CleanMyMac został wyposażony w „niszczarkę”, czyli mechanizm bezpiecznego wymazywania plików z dysku w taki sposób, by nie było możliwe ich odzyskanie.

Darmowa wersja CleanMyMac usuwa tylko część plików, niektóre operacje wykonuje tylko raz i nie jest w stanie wykonać wszystkich zabiegów konserwacyjnych. Ponadto to jakiś czas wyświetla informację o tym, co potrafi zrobić pełna wersja i propozycję kupienia jej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!