Clipboard Actions Clipboard Actions 2.28

Strona główna Android Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz program
lub zeskanuj:

Clipboard Actions to aplikacja, która oferuje bardzo szeroki zestaw możliwości związanych z kopiowaniem tekstu i udostępnianiem go dalej, do innych usług oraz programów dostępnych na smartfonie lub tablecie.

Kopiowanie tekstu na urządzeniach z Androidem nie należy do najwygodniejszych. Dopiero w wersji systemu oznaczonej numerem 6.0 o kodowej nazwie Marshmallow pojawiła się opcja, dzięki której po skopiowaniu jednego wyrazu kursor zaznacza kolejny, a nie pojedyncze litery. Poza tym, Android 6.0 nie jest najpopularniejszą wersją systemu spod znaku zielonego robota, trzeba więc radzić sobie w inny sposób. Z takiego założenia wyszli twórcy programu Clipboard Actions.

Po zainstalowaniu, program zaczyna pracować w tle. Gdy skopiujemy tekst (np. kilka słów), w pasku powiadomień pojawi się ikona sygnalizująca, że aplikacja jest gotowa do pracy. Po rozwinięciu powiadomienia z górnej systemowej belki Androida wyświetlą się opcje, których możemy użyć do dalszej pracy nad skopiowanym tekstem. Możemy np. wkleić go do wyszukiwarki, przetłumaczyć na inny język lub utworzyć z niego kod QR. Gdy skopiujemy link, wyświetli się m.in. możliwość skrócenia go za pomocą usługi BitLy, jeśli będzie to adres, Clipboard Actions zaproponuje wpisanie do go mapy, a jeśli skopiujemy nr telefonu, wówczas program pokaże opcję wykonania połączenia telefonicznego.

Clipboard Actions to prosty w obsłudze, pożyteczny program. Przyda się w sam raz osobom, które wykorzystują smartfon lub tablet do pracy, wymieniając się informacjami oraz treściami z innymi osobami. Wszystko w usłudze jest dostępne za darmo i bez mikropłatności.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!