Cliqz Internet Cliqz Internet 1.32.1

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Cliqz to bazująca na Firefoksie przeglądarka, która swoje początki miała jeszcze jako testowa funkcja w ramach programu Test Pilot, gdzie sprawdzane są eksperymentalne pomysły na nowości właśnie do Firefoksa. Cliqz stawia na pierwszym miejscu prywatność użytkownika oraz daje do dyspozycji wygodny sposób wyszukiwania informacji wprost na pasku adresu.

Wystarczy tu wpisywać zapytania, a podpowiedzi oraz częściowe odpowiedzi na pytania pokażą się poniżej, bez konieczności naciskania klawisza Enter. Można w ten sposób uzyskać propozycje ciekawych stron związanych z daną tematyką lub wprost uzyskać odpowiedzi na niektóre pytanie – można tak na przykład przeliczać waluty i uzyskiwać informacje o pogodzie.

W przeglądarce nacisk położono także na prywatność. Zadbano o wbudowany bloker uciążliwych reklam, blokowanie śledzenia oraz phishingu. Na plus zaliczyć należy także szybkość działania – bazując na Firefoksie przeglądarka jest dość sprawna, a dzięki ustawieniom można ją dość szczegółowo dostosowywać do własnych potrzeb.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Czyszczenie danych, wpisy w stylu WolframAlpha, pomysł na reklamy, tryb offline
Problemy z niektórymi stronami
ocena użytkownika
13.04.2020 11:52 • Recenzja do wersji 1.32.1

Przeglądarka stanowiąca swoisty miks Brave i Firefoxa. Brave dlatego, że wprowadza się mocne czyszczenie danych z jednoczesną opcją wspomagającą reklamodawców. Firefoxa dlatego, że zasadnicza konstrukcja menu odpowiada temu, do czego przyzwyczaił nas ognisty lis. Całość, pomimo nowoczesnego wyglądu, pozostaje przejrzysta. Pochwała za przełącznik do trybu offline, który nie za często gości na listach poleceń, oraz za przymiarki do inteligentnego wyszukiwania a la WolframAlpha, oszczędzającego biegania po stronach z konwerterami. Jak zwykle przy okazji przeglądarek dbających o prywatność, musimy się liczyć z tym, że ileś stron zaprotestuje przy czyszczeniu i trzeba będzie wpisać tu i ówdzie wyjątki, a nawet tymczasowo wyłączyć kilka funkcji.

prosta, szybka i przyjemna w użytkowaniu
brak języka polskiego
ocena użytkownika
10.07.2019 17:19 • Recenzja do wersji 1.21.1

Korzystam z tej przeglądarki już od jakiegoś czasu i z praktyki mogę stwierdzić, że jest niezawodna i łatwa w obsłudze. Jedynym minusem jest brak języka polskiego.