CloudFogger CloudFogger

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program

CloudFogger to prosty i bezpieczny program do szyfrowania danych. Z jego pomocą możemy zaszyfrować i zabezpieczyć ważne pliki przechowywane na lokalnym dysku twardym, a także pozostałe dane, które zostały zsynchronizowane przy użyciu aplikacji internetowych - DropBox, SkyDrive czy Google Drive.

CloudFogger szyfruje wszystkie pliki szybko i co najważniejsze bezpiecznie, korzystając przy tym z zaawansowanego 256-bitowego algorytmu szyfrującego AES (Advanced Encryption Standard). Program szyfruje wszystkie dane znajdujące się w załącznikach na poczcie elektronicznej, a także zabezpiecza dyski i pendrive`y podłączane przez złącze USB.

Użytkownicy mogą szyfrować pojedyncze pliki i katalogi bezpośrednio z menu kontekstowego w Eksploratorze Windows. Każdy plik zostaje zabezpieczony nie tylko algorytmem szyfrującym, ale również hasłem, którym się logujemy do programu po dokonaniu bezpłatnej rejestracji. Oprócz tego program pozwala też na tworzenie prywatnego, wirtualnego dysku, który działa na zasadzie sejfu. Wszystkie kopiowane do niego pliki i foldery zostają automatycznie szyfrowane i zabezpieczane.

W przypadku korzystania z dodatkowego programu do tworzenia kopii zapasowych danych (Dropbox itp.), CloudFogger tworzy w nim specjalny folder, w którym automatycznie zsynchronizuje zaszyfrowane pliki z utworzonego katalogu na dysku lokalnym. Z zabezpieczonego katalogu CloudFogger mogą również korzystać inni użytkownicy, którzy otrzymają do niego dostęp.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!