r   e   k   l   a   m   a
reklama

CloudMagic - dynamiczna wyszukiwarka w Gmailu i nie tylko

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Niedawno informowaliśmy o eksperymentach Google związanych z dynamicznym aktualizowaniem wyników w wyszukiwarce internetowej. Okazuje się, że dzięki usłudze CloudMagic możemy uzyskać podobną funkcjonalność w Gmailu.

CloudMagic to niedawno uruchomiona usługa działająca w chmurze obliczeniowej, która do poprawnej pracy wymaga zainstalowania w przeglądarce specjalnego rozszerzenia. Aktualnie dodatki te dostępne są dla Firefoksa i Chrome, dzięki czemu użytkownicy mogą zobaczyć w webowym kliencie Gmaila dodatkowy pasek wyszukiwania. Pozwala on na błyskawiczne przeszukiwanie zawartości skrzynki w poszukiwaniu interesujących nas maili - co ważne, wyniki wyświetlają się natychmiast i aktualizowane są w czasie rzeczywistym, w miarę jak wpisujemy poszukiwaną frazę. Jak w praktyce prezentuje się omawiana usługa, możemy przekonać się, oglądając przygotowany film demonstracyjny.

Twórca CloudMagic - firma Webyog z Santa Clara - zapowiedział, że wkrótce ich usługa będzie współpracować także z Dokumentami Google oraz usługą pocztową Yahoo! i Windows Live Hotmail.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial