Clubhouse - społecznościowa odsłona witryny Windows Live

Strona główna Aktualności

O autorze

Światło dzienne ujrzała wersja testowa nowej odsłony witryny Windows Live Clubhouse, która poświęcona jest wszelakim produktom Microsoftu z rodziny Live. Wedle zamierzeń Microsoftu ma ona skupić w jednym miejscu wszystkich użytkowników narzędzi koncernu.

Dotychczas serwis Windows Live pełnił funkcję bazy danych informacji na temat wybranych produktów Microsoftu - m.in. Messengera czy Hotmaila. Nowa odsłona natomiast to platforma społecznościowa. Na jej łamach użytkownicy usług Live mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat poszczególnych narzędzi. Ponadto Clubhouse zawierał będzie materiały w formie porad, które tworzone będą zarówno przez użytkowników jak i pracowników Microsoftu. Wszystkie materiały dostępne będą na poszczególnych podstronach, reprezentujących wybrane usługi i narzędzia. Zarejestrowani użytkownicy serwisu posiadają możliwość oceny i rekomendacji opublikowanych na łamach serwisu wskazówek.

Aktualnie dostęp do witryny Windows Live Clubhouse otrzymać mogą tylko osoby zaproszone przez obecnych użytkowników usługi. Dokładne informacje na temat upublicznienia nowej wersji serwisu nie są jeszcze znane. Jedne źródła mówią, iż ma zostać ona udostępniona wraz z kolejną odsłoną Windows Live Community, a inne, że ma to mieć miejsca na przełomie kilku najbliższych tygodni.

© dobreprogramy