Co dalej z Internet Explorerem?

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft nie dzieli się chętnie informacjami na temat prac nad następcą przeglądarki Internet Explorer 7. Na razie nic w tym zakresie się nie zmieniło poza, w zasadzie drugorzędną, informacją opublikowaną na IEblogu. Otóż z wpisu można uzyskać informację na temat burzy mózgów w Microsofcie związanej z nazwą kolejnego IE. Konkluzje nie różnią się od tego czego można było oczekiwać.

Odrzucone propozycje nazw były bardzo różne - to czy były ciekawe to już kwestia gustu. Oto i one: IE 7+1, IE VIII, IE 1000 (ósemka w systemie dwójkowym) - koncepcja ciekawa może jednak stwierdzono, że za bardzo kojarzy się z przestarzałym modelem Terminatora ;), IE Eight!, iIE, IE for Web 2.0 (Service Pack 2). Furorę mogła by zapewne zrobić propozycja "IE Desktop Online Web Browser Live Professional Ultimate Edition for the Internet" - na szczęście chyba nie była zbyt poważnie analizowana :-).

Postanowiono zachować jednolite nazewnictwo - wiemy więc, że prędzej czy później skorzystać będzie można z Internet Explorera 8.

Dean Hachamovitch z Microsoftu zaznacza, że zdaje sobie sprawę, iż użytkownicy oczekują konkretów, a nie zabaw słownych. Odpowiedzi na pytania "Kiedy pojawi się beta?", "Co nowego?" itp., pojawiać się mają już niedługo m. in. na blogu. Na razie jednak, jak zaznacza, nie powinniśmy sądzić, że brak informacji związany jest z brakiem działania...

© dobreprogramy