Co dalej z Microsoft AntiSpyware?

Strona główna Aktualności

O autorze

31 lipca b.r. wygasa działania programu Microsoft AntiSpyware Beta 1 i coraz częściej stawiane są przez jego użytkowników pytania, co dalej z tą aplikacją. Pojawiają się one zwłaszcza na grupach newsowych Microsoftu poświęconych tej aplikacji.

Brak jest jednak jakichkolwiek oficjalnych informacji ze strony producenta na temat dalszego rozwoju tego produktu, poza oficjalną, aczkolwiek pozbawioną szczegółowych przemową Billa Gatesa, wygłoszoną podczas lutowej RSA Conference, w której mowa była o dwóch mających się pojawić wersjach tej aplikacji:

- bezpłatnej, mającej być częścią pakietu bezpłatnych dodatków do legalnej wersji Windows XP dla tzw. użytkowników domowych,
- zarządzalnej, wyposażonej w opcje dystrybucji, będącej częścią płatnego rozwiązania dla użytkowników korporacyjnych.

Jednak kilka dni temu, 6 czerwca, jeden z przedstawicieli Microsoftu, Steve Dodson, na jednej ze wspomnianych powyżej grup uchylił rąbka tajemnicy, co pojawi się w najbliższym czasie. W chwili obecnej opracowane zostało rozwiązanie, znajdujące się już w fazie ostatnich testów, które, gdy tylko je przejdzie, zostanie publicznie udostępnione. Zapewnić ma ono naprawę następujących problemów znanych z aktualnej wersji Beta 1 MS AntiSpyware:

- "bomby czasowej" ustawionej na 31 lipca
- przerywania łańcucha LSP dla Winsock
- przelatujących przez ekran alertów (w przypadku pionowego ustawienia paska zadań).

Opublikowanie tych mocno oczekiwanych poprawek (co ma stać się wkrótce), pozwoli zespołowi MSAS skupić się na kończeniu wersji Beta 2 tej aplikacji.

© dobreprogramy
s