Co dalej z Works?

Strona główna Aktualności

O autorze

Nie wszyscy wiedzą, że Office nie jest jedynym pakietem biurowym Microsoftu. Jest także Works, który jest prostszy, tańszy ale jednocześnie niezgodny z formatami plików Office. Przez lata pozostawał na uboczu. Rok 2007 ma przynieść zmianę.

Jednym z najbardziej prawdopodobnych scenariuszy jest uczynienie z Worksa aplikacji webowej, obsługiwanej z poziomi przeglądarki internetowej. Byłaby ona darmowa a za opłatą byłyby dostępne dodatkowe funkcje. Works może też pozostać aplikacją instalowaną na komputerze użytkownika ale wyświetlać reklamy w zamian za bycie darmowym. Za pierwszą opcją przemawia fakt, że Microsoft uznał za swojego konkurenta małą firmę ThinkFree, która udostępnia webowy edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny 60 000 użytkowników. Przypomnijmy, że z Microsoft Office korzysta 400 milionów osób. Czy Works przybierze atrakcyjną formę i znajdzie ciekawe zastosowania? Dowiemy się w ciągu najbliższych miesięcy.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie