Co nowego w Internet Explorerze 8 Beta 2?

Strona główna Aktualności

O autorze

Z racji zbliżającego się terminu udostępnienia wersji Beta 2 przeglądarki Internet Explorer 8, jej twórcy opublikowali na oficjalnym blogu materiał prezentujący nowe funkcje, które mają uczynić pracę z aplikacją wygodniejszą i stabilniejszą.

W stosunku do poprzedniej wersji Internet Explorera, ósemka to w dużej mierze całkowicie przebudowany kod, który pozwolił na stworzenie aplikacji o innowacyjnej architekturze (Loosely Coupled IE). Poszczególne komponenty wchodzące w skład przeglądarki zostały odizolowane od siebie, dzięki czemu każda karta będzie osobnym procesem. W momencie wystąpienia błędu w którejkolwiek z nich, nie dojdzie do sytuacji kiedy pracę zakończy cała aplikacja. Poprzez zmniejszenie liczby procesów wywoływanych przez aplikację po uruchomieniu obniżono także czas jej "startu". Jako, że sondażowo przeciętny użytkownik podczas trwania jednej sesji nie otwiera więcej niż 3 kart, to właśnie tyle domyślnie aplikacja będzie oferowała dla nich efektywnych procesów. Nowością w ósemce są także wirtualne karty, które umożliwią łatwą podmianę procesów przyporządkowanych dla stron internetowych na poszczególnych kartach, oraz funkcja przywracania utraconych sesji, znana dobrze użytkownikom Firefoksa i Opery. Rozbudowie poddany został także Watson - system raportowania błędów, występujących podczas pracy z aplikacją. Niespełna miesiąc temu twórcy poinformowali także o mechanizmach zabezpieczeń, które swoje zastosowanie znajdą w Internet Explorerze 8.

Według pierwotnych założeń Microsoftu, który unikał podania szczegółowych informacji na temat terminu wydania drugiej wersji beta Internet Explorera 8, udostępniona ma ona zostać w sierpniu br. Przypomnijmy, iż oczekiwana przez wszystkich aktualnie edycja posiadać ma już wszystkie funkcje oficjalnej wersji i kierowana ma być do wszystkich, nie tylko specjalistów w branży IT.

© dobreprogramy