reklama

Co nowego w Netscape Navigator 9.0.0.6?

Strona główna Aktualności

O autorze

Wbrew pierwotnym zapewnieniom firmy AOL prace nad przeglądarką Netscape Navigator zostały przedłużone do 1 marca.

Przypominamy, że ze względu na zbyt mały udział na rynku przeglądarek aktualny właściciel Netscape postanowił zakończyć wsparcie dla tego produktu. Oznacza to, że przeglądarka nie będzie już dalej rozwijana oraz że nie będą do niej wydawane aktualizacje. Zespoły wewnątrz AOL włożyły wiele czasu i zaangażowania w próbę wskrzeszenia Netscape Navigatora, ale wysiłki te okazały się niewystarczające do odebrania nawet części udziału w rynku Internet Explorerowi - komentował sprawę Tom Drapeau na firmowym blogu.

Oczywiście skutkiem przedłużenia wsparcia dla Netscape Navigatora jest wydanie nowej wersji przeglądarki. Kompilacja oznaczona jako 9.0.0.6 funkcjonuje w oparciu o Mozilla Firefox 2.0.0.12 i oferuje wiele poprawek związanych z bezpieczeństwem korzystania z aplikacji. Ponadto autorzy dołączyli do tej wersji kilka dodatków ułatwiających migrację do Flocka i Firefoksa.

Najnowszą wersję Netscape Navigator 9.0.0.6 można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama