reklama

Co nowego w kolejnej wersji Image Composite Editor?

Strona główna Aktualności

O autorze

W laboratoriach Microsoftu powstał kolejny projekt związany z obróbką grafiki. Ma on ulepszyć technologię łączenia wielu obrazów w programie Image Composite Editor (ICE). Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie można tworzyć obrazy złożone nawet z tysięcy zdjęć.

ICE to darmowy program, który pozwala na tworzenie panoramy z wielu zdjęć. Niedługo ma zostać rozbudowany o nowe funkcje. Są one rozwijane przez zespół Digital Memories Experience. Ich projekt ma za zadanie udostępnić użytkownikom ICE możliwości tworzenia grafik składających się z jeszcze większej ilości zdjęć. Będzie więc można tworzyć ogromne panoramy z setek czy nawet tysięcy fotografii. Stworzenie panoramy - jak informują programiści - z 300 obrazów zajmie około 3 sekund. Będzie je można również budować z filmów wideo. Ta funkcja jest już częściowo dostępna w ICE. W jego nowej wersji algorytm będzie analizował film wideo i automatycznie wykrywał panoramę. Następnie program wybierze najlepsze ujęcia i wykorzysta je do stworzenia projektu. Nieostre ujęcia będą zastępowane lepszymi, bądź też automatycznie wyostrzane.

W kolejnej wersji ICE pojawią również takie funkcje jak tworzenie wysokiej jakości fotografii z filmów wideo czy wyostrzanie i usuwanie szumu z obrazów za pomocą Lucky Imaging. Technologia ta przyda się m.in. podczas edytowania zdjęć wykonanych z dużej odległości. Takie zdjęcia często są niewyraźne - fotografowane obiekty są zamglone przez zjawiska atmosferyczne. Lucky Imaging pozwoli na wyostrzenie zdjęć i usunięcie szumów.

Niestety, nie wiadomo jeszcze, kiedy dostępna będzie kolejna wersja ICE. Obecną można pobrać z naszego vortalu.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić