reklama

Co nowego w kolejnej wersji Windows Live Messenger?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Serwisowi Neowin udało się dotrzeć do screenów (i potwierdzić ich autentyczność) wczesnej bety nowej wersji komunikatora Windows Live Messenger. Na tej podstawie można wskazać kilka zmian, jakie planuje wprowadzić Microsoft.

W nowym Messengerze najbardziej rewolucyjną zmianą ma być możliwość prowadzenia rozmów w kartach, tak jak jest to rozwiązane w wielu innych popularnych komunikatorach. Po drugie rozbudowie ulegną funkcje społecznościowe, które umożliwiają podglądanie bezpośrednio w Messengerze, co nowego u naszych kontaktów. W nowej wersji z lewej strony okna z kontaktami pojawi się ramka, w której wyświetlane będą notatki na blogach, wpisy w serwisie Twitter czy aktualizacje z Facebooka (w przyszłości zapewne także z innych serwisów).

Nowy Windows Live Messenger (określany też jako Wave 4, bo w ramach tej aktualizacji Windows Live ma się pojawić) powinien zadebiutować w przyszłym roku. Publicznej bety prawdopodobnie można spodziewać się w pierwszym kwartale 2010 roku. Z innych ciekawostek: Microsoft równolegle pracuje nad klientem Messengera dla iPhone'a.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić