r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Co piąty Windows na świecie nielegalny

Strona główna Aktualności

Microsoft opublikował statystyki programu Windows Genuine Advantage, który obowiązkowo sprawdza legalność zainstalowanego systemu Windows XP. Dane te są anonimowo zbierane z komputerów użytkowników na całym świecie od lipca 2005 roku. Na dzień dzisiejszy Microsoft obsłużył już ponad 512 milionów walidacji. Okazało się, że około 22% z tych prób zakończyła się negatywnie - systemy były nieoryginalne. Jednocześnie 56 tysięcy osób skorzystało z programu umożliwiającego bezpłatną wymianę systemu uznanego za nielegalny na prawdziwy, oryginalny odpowiednik.

22% procent to duży i mało - zależy, jak na tę sprawę spojrzeć. Patrząc z punktu widzenia średniej światowej określanej przez Business Software Alliance to mało. BSA szacuje, że na świecie około 35% oprogramowania jest nielegalne. Liczby te niejak mają się jednak do średnich chociażby w Polsce - niestety w naszym kraju stopień piractwa jest wciąż bardzo wysoki, przez co 22% wydaje się dość zaniżoną wartością.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.