Co piąty Windows na świecie nielegalny

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft opublikował statystyki programu Windows Genuine Advantage, który obowiązkowo sprawdza legalność zainstalowanego systemu Windows XP. Dane te są anonimowo zbierane z komputerów użytkowników na całym świecie od lipca 2005 roku. Na dzień dzisiejszy Microsoft obsłużył już ponad 512 milionów walidacji. Okazało się, że około 22% z tych prób zakończyła się negatywnie - systemy były nieoryginalne. Jednocześnie 56 tysięcy osób skorzystało z programu umożliwiającego bezpłatną wymianę systemu uznanego za nielegalny na prawdziwy, oryginalny odpowiednik.

22% procent to duży i mało - zależy, jak na tę sprawę spojrzeć. Patrząc z punktu widzenia średniej światowej określanej przez Business Software Alliance to mało. BSA szacuje, że na świecie około 35% oprogramowania jest nielegalne. Liczby te niejak mają się jednak do średnich chociażby w Polsce - niestety w naszym kraju stopień piractwa jest wciąż bardzo wysoki, przez co 22% wydaje się dość zaniżoną wartością.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji