reklama

Co piszczy w Windows Live Messenger 9?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Jak donosi belgijski serwis Mess poświęcony w całości komunikatorowi Windows Live Messenger, Microsoft testuje już wewnętrznie pierwszą kompilację Milestone 1 nowej wersji Messengera oznaczoną numerem 9. WLM 9 będzie wydany wraz z innymi aplikacjami rodziny Windows Live w ramach Wave 3 - "trzeciej fali". Druga miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku i przyniosła między innymi aktualnie najnowszy Windows Live Messenger 8.5.

Co nowego w dziewiątce? Pomijając oczywiste i mało istotne zmiany, takie jak odświeżony wizualnie interfejs graficzny, warto wspomnieć przede wszystkim o dwóch głównych nowościach. Pierwszą z nich są ulubione kontakty. Ikony statusów tych kilku wybranych osób pojawiają się zawsze na górze okna, przez co są łatwiej dostępne. Może się wydawać, że to szczegół, ale gdy lista kontaktów rośnie do kilkudziesięciu pozycji, taka nowość jest rzeczywiście warta uwagi. Druga ważna zmiana to rozszerzenie funkcjonalności rozmów grupowych. W nowej wersji kontakty można grupować, ale nie w sposób znany dotychczas. Teraz grupa może funkcjonować jak pojedyńczy kontakt i można z nią rozmawiać czy przesyłać pliki tak, jak ze zwykłymi kontaktami - funkcja ta jest czymś na wzór pokoju chatowego czy mailowej listy dyskusyjnej, tyle że prowadzonej za pośrednictwem komunikatora. Jest jeszcze trzecia, już mniej istotna nowość - możliwość wspólnego oglądania zdjęć podczas rozmowy. Zdjęcie pojawia się wówczas w dużym formacie w dodatkowym oknie, a osoba je wysyłająca może sterować pokazem slajdów.

Kiedy spodziewać się Wave 3? Testowana aktualnie beta to dopiero pierwsze wydanie wersji dziewiątej i nie ulega wątpliwości, że jeszcze pojawi się kilka kompilacji, zanim ujrzymy finalną wersję nowego Windows Live Messengera. Z pewnością jednak zapowiada się ona ciekawiej od poprzednich, gdzie zdarzało się, że najważniejszymi nowościami były brzęczki czy animowane emotikony...

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama