reklama

Co się stało z Windows Easy Transfer Companion?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Jeszcze w 2006 roku Microsoft przejął firmę Apptimum, a wraz z nią narzędzia Alohabob PC Relocator i Migrate DT służące do kompleksowej migracji zainstalowanych aplikacji pomiędzy komputerami. Początkowe plany mówiły o integracji z Windows Vista, później o samodzielnym produkcie. Windows Easy Transfer Companion, bo tak miał się nazywać, doczekał się nawet publicznej wersji beta i był przez długi czas dostępny do pobrania z witryny Microsoftu.

Bez większego rozgłosu Microsoft po kilkunastu miesiącach braku postępów w pracach postanowił jednak wycofać aplikację z centrum pobierania. Link prowadzi teraz donikąd, nie ma już artykułu KB, brak też jakiejkolwiek wzmianki na blogu Windows Vista, na którym niegdyś Jim Allchin chwalił się, że transfer wszystkich jego aplikacji z wykorzystaniem bety zajął pół godziny. Jak ustalił Ed Bott, Microsoft oficjalnie stwierdza, że nie można określić teraz jednoznacznie, jaka będzie przyszłość narzędzia. Zespół pracujący nad Windows Easy Transfer Companion został podobno rozproszony. Całkiem możliwe, że jego członkowie dołączyli do prac nad Windows 7 i że narzędzie do migrowania aplikacji będzie częścią nowego systemu operacyjnego. Może możliwość łatwej migracji zainstalowanych programów skusi użytkowników do szybszej zmiany Windows XP i Windows Vista na Windows 7?

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić