r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Co to jest IPv6?

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiaj Światowy Dzień IPv6, ale nie wszyscy wiedza, czym w ogóle IPv6 jest, dlaczego tyle się o nim mówi i dlaczego, pomimo tego, nadal tak niewiele jest go w światowym Internecie.

Choć popularność IPv6 jest obecnie jeszcze marginalna, to wielu internautów słyszało już, że kończą się adresy, jakich komputery w Globalnej Sieci używają do komunikacji między sobą. Rozwiązaniem tego coraz pilniejszego problemu jest właśnie IPv6, czyli nowy rodzaj adresów w Internecie, który sprawia, że na każde elektroniczne urządzenie na Ziemi przypadają miliony adresów – teoretycznie więc można przyjąć, że jest ich nieskończona ilość. Historia nakazuje jednak pokorę. Tak samo bowiem o istniejącej adresacji myśleli inżynierowie projektujący Internet kilka dekad temu...

Polecamy artykuł IPv6 – o co w tym chodzi?, w którym prostym językiem staramy się wyjaśnić ideę funkcjonowania adresów IP w Internecie. Opisujemy przyczyny problemu kończących się adresów IPv4 oraz to, w jaki sposób nowa wersja protokołu IP – IPv6 – ma temu problemowi zaradzić.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.