Co trzeci Polak miał w marcu dostęp do internetu

Strona główna Aktualności

O autorze

Dostęp do internetu miało w marcu 32 proc. Polaków. Jak wynika z marcowego sondażu TNS OBOP, korzystali oni najczęściej ze stron: Onetu, Wirtualnej Polski, Interii i RMF. Co czwarty Polak to internauta. Zgodnie z definicją Internet Advertising Bureau (IAB), na którą powołuje się TNS OBOP, \"internauta to osoba, która korzysta z internetu przynajmniej raz w miesiącu\".

W sondażu TNS OBOP badano spontaniczną znajomość witryn internetowych, prosząc ankietowanych o wymienienie znanych przez nich witryn. Najczęściej podawany był Onet (71 proc.), Wirtualna Polska (56 proc.), Interia (29 proc.), RMF (19 proc.), Gazeta, Era, Plusgsm, Idea, Radio Zet i Rzeczpospolita. Następnie badanym pokazywano kolejno karty z logo witryn prosząc o wskazanie tych, które znają (bez względu na to, czy korzystają z nich, czy nie). I tak z sondażu wynika, że logo Onetu i Wirtualnej Polski kojarzy 94 proc. Polaków, Interii - 71 proc., RMF i Gazety - 51 proc, Ery i Plusgsm - 49 proc.

W miesiącu poprzedzającym badanie ankietowani korzystali najczęściej z Onetu (70 proc.), Wirtualnej Polski (63 proc.), Interii i Gazety. 6 proc. osób ankietowanych, które obecnie nie posiadają dostępu do internetu, planuje uzyskać go w ciągu najbliższego półrocza.

Źródło: PAP, TNS OBOP

© dobreprogramy
s