Co w kolejnym KateOS?

Strona główna Aktualności

O autorze

Minęły już prawie dwa miesiące od premiery ostatniej stabilnej wersji dystrybucji KateOS, trwają więc już prace nad kolejnym wydaniem.

Najważniejszą zmianą będzie prawdopodobnie zmiana sposobu bootowania systemu z sysvinit na initng. Jego główną zaletą jest równoległe uruchamianie usług, dzięki czemu system startuje drastycznie szybciej. Niestety na razie sprawia on spore problemy, więc tymczasowo KateOS będzie rozwijana równolegle w dwóch wersjach, z dwoma sposobami bootowania.

Innym problemem jest bootsplash, który nie jest już rozwijany. Twórcy KateOS chcieli zmienić go na jeden z dwóch nowszych projektów, czyli splashy lub upstart, ale okazało się, że lepiej jest zająć się rozwijaniem bootsplasha na własną rękę. W nowej "Kasi" zmieni się też format pakietów, każda paczka będzie posiadać nowy plik o nazwie "info", w którym zawarte będą informacje, do jakiej grupy on należy.

Data wydania czwartej wersji KateOS nie jest jeszcze znana.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie