r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Co w kolejnym Ubuntu

Strona główna Aktualności

Twórcy popularnej dystrybucji Ubuntu ogłosili szczegółowe plany dotyczące tworzonej właśnie nowej wersji o nazwie kodowej Gutsy Gibbon, która ma ukazać się w październiku.

W nowym Ubuntu znajdziemy środowisko GNOME w wersji 2.20, która będzie opublikowana kilka dni przed premierą systemu. Prawdopodobnie pojawi się też druga wersja kandydująca KDE 4.0, której będzie można używać równolegle ze stabilną 3.5.7. Ubuntu będzie też jednym z pierwszych systemów, w którym zostanie wdrożony system trójwymiarowych efektów graficznych Compiz Fusion, który powstał z połączenia projektów Compiz i Beryl.

Ubuntu 7.10 będzie pracować pod kontrolą jądra w wersji 2.6.22 z zestawem uaktualnień i poprawek. Serwer Xorg w wersji 7.3 ma posiadać nowe sterowniki, lepsze wsparcie dla sprzętu oraz możliwość podłączania na gorąco urządzeń wejściowych i monitorów. W systemie pojawią się sterowniki dla tak zwanych winmodemów, poprawione ma być także działanie menedżera zastrzeżonych sterowników (Restricted Driver Manager). Dostępna ma być także zupełnie "wolna" wersja Ubuntu, zawierająca jedynie otwarte oprogramowanie i sterowniki.

Wraz z wydaniem nowego Ubuntu pojawi się też wersja na urządzenia przenośne tworzona przy współpracy z Nokią. Dostępna od pewnego czasu wersja serwerowa ma otrzymać zestaw nowych funkcji stworzonych przez nowy zespół w firmie Canonical, między innymi system zabezpieczeń AppArmor. W Ubuntu 7.10 pojawi się także wersja 0.5 systemu Upstart, który ma zmienić sposób ładowania się systemu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.