Co warto wiedzieć o SP2 dla Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

Bez dwóch zdań, premiera Windows 7 RC przyćmiła zupełnie wydanie Service Packa 2 dla Visty, który kilka dni temu pojawił się w wersji angielskiej dla posiadaczy subskrybcji TechNet oraz MSDN. Siódemka przyćmiła go tym bardziej, że sam Microsoft nie reklamuje SP2 jako znaczącej aktualizacji - nie znajdziemy w nim nowych, ważnych aktualizacji z zakresu wydajności, niezawodności czy rewolucyjnych funkcjonalności, a jedynie zbiorczy zestaw łatek wydanych po premierze pierwszego Service Packa oraz garść mniejszych nowości.

Czy to znaczy, że nad Service Packiem należy przejść zupełnie obojętnie i zamiast niego sięgnąć od razu po Siódemkę? Niekoniecznie, tym bardziej że brak rewolucji nie oznacza wcale, że w składzie paczki nie znalazło się nic interesującego - tak nie jest, wystarczy przytoczyć przykład narzędzia compcln.exe, które po instalacji paczki czyści system z nadpisanych bibliotek obecnych w Viście od czasów RTM i SP1, dzięki czemu zyskać można nie tylko porządek, ale i kilka GB wolnego...

Wszystkich, którzy chcieliby szybko i sprawnie dowiedzieć się czegoś więcej o Service Packu 2 dla Visty, zapraszamy do lektury najnowszego "Moim Zdaniem" opublikowanego właśnie przez Tomka na łamach serwisu TechIT.

© dobreprogramy