reklama

Co z Microsoft .NET Micro Framework?

Strona główna Aktualności

O autorze

Kolejna fala zwolnień w Microsofcie dotknęła także .NET Micro Framework, specjalną wersję platformy .NET dla bardzo prostych urządzeń, dla których nawet Compact Framework okazałby się zbyt wymagający.

Micro Framework będzie teraz rozwijany przez dział Developer Division. Pozwoli to obniżyć koszty oraz tworzyć Micro Framework razem z resztą produktów .NET. Ponadto rozważane są możliwości uczynienia projektu społecznościowym. Microsoft zastanawia się także nad udostępnieniem kodu źródłowego Micro Frameworku. Zapowiedziano jednak, że bieżące produkty związane z MF będą nadal dostępne i wspierane.

Micro Framework można spotkać w takich urządzeniach jak zegarki SPOT (Smart Personal Object Technology) czy ekspresy do kawy. Co ciekawe, MF wspiera procesory ARM7 i ARM9. Ostatnio pojawiły się bowiem plotki, jakoby Microsoft rozważał wydanie Windows na architekturę ARM. Korporacja jednak odmawia komentarza w tej sprawie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić