Co z audio-wideo w GG?

Strona główna Aktualności

O autorze

Gadu-Gadu zaoferuje własne audio-wideo. Tak brzmi tytuł informacji prasowej opublikowanej przez GG. Na pierwszy rzut oka wydźwięk jest zdecydowanie korzystny jednak w praktyce jest gorzej. Od wczoraj bowiem Gadu-Gadu przestało oferować w komunikatorze rozmowy audio-wideo.

Dotychczas podczas rozmów audio-wideo wykorzystywane były komponenty zewnętrznej, kanadyjskiej firmy. Była to jedyna funkcjonalność w GG dostarczana przez zewnętrzną firmę. Gadu-Gadu zakończyła jednak współpracę z dotychczasowym partnerem. Jako powód podano naruszenie warunków umowy przez licencjodawcę i dystrybutora produktów licencjodawcy na terenie Polski i brak perspektywy dalszej bezkonfliktowej współpracy w sposób zapewniający wysoką jakość usług świadczonych przez Gadu-Gadu swoim użytkownikom.

Jako właściciel komunikatora Gadu-Gadu, z którego korzysta blisko 6 milionów polskich internautów chcemy współpracować na partnerskich zasadach wyłącznie z odpowiedzialnymi firmami, respektującymi postanowienia zawieranych umów i gwarantującymi ciągłość świadczonych usług. Tym bardziej, że zapewnienie takiej ciągłości jest dla nas gwarantem rzetelności w opinii naszych użytkowników. Obecnie tworzymy własne oprogramowanie zapewniające kontakt audio-wideo - mówi Jarosław Rybus, rzecznik prasowy spółki Gadu-Gadu.

Nie wiadomo na razie kiedy użytkownicy GG będą mogli skorzystać znów z kontaktu audio-wideo, na razie musimy zadowolić się lakoniczną informacją, że nowa, autorska technologia zostanie wdrożona w możliwie najbliższym czasie.

Pozostaje mieć nadzieję, że na nowe rozwiązanie nie będziemy czekać długo, a efekty jakie ze sobą przyniesie będą zadawalające.

© dobreprogramy
s