CodeLite 12.0

Strona główna Windows Programowanie Środowiska programistyczne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

CodeLite to zintegrowane środowisko programistyczne zawierające graficzny interfejs zarządzania przestrzeniami roboczymi, projektami oraz kodem, które wydane zostało dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS.

Kompilacja programów odbywa się poprzez wykorzystanie kompilatora GNU, który kompiluje kod m.in. C i C++ do postaci zrozumiałej dla komputera. Skompilowane przez niego programy są rozmiarowo nieco większe od tych skompilowanych przez środowisko Microsoft Visual C++, czego powodem jest dołączenie potrzebnych bibliotek bezpośrednio do pliku wykonywalnego, co za to skutkuje działaniem programu bez potrzeby instalacji dodatkowych bibliotek. CodeLite posiada edytor kodu z wyróżnieniem i kolorowaniem składni dla większości powszechnych języków programowania. Wspiera także pluginy, które dodatkowo rozszerzają funkcjonalność narzędzia.

Środowisko jest bardzo intuicyjne, dzięki czemu osoby zaczynające swoją przygodę z programowaniem bez problemu sobie z nim poradzą.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
darek719   42 #4 30.10.2015 20:37

dobre zintegrowane środowisko programistyczne!

Autor edytował komentarz.
  #3 24.01.2012 20:18

mam taki problem bo mam taką wiadomość w programie:

"codelite could not find any search paths set for the code completion parser. This means that CodeLite will *NOT* be able to offer any code completion for non-workspace files"

o co chodzi??

XeonBloomfield   5 #2 14.04.2011 13:18

@francuzen (niezalogowany) | 10.01.2011 21:51:

W większości IDE tylko projekty mogą być kompilowane.

Zrób sobie najlepiej projekt tymczasowy do testów np. "Temp" i w nim testuj - to najlepsze rozwiązanie.

  #1 10.01.2011 21:51

Witam,
Cz ktoś tutaj z obecnych może mi pomóc? Da się w tym programie wczytać plik *.cpp i skompilować go bez tworzenia nowego projektu? Bardzo proszę o pomoc!
Pozdrawiam