CodeTwo Outlook AutoConfig

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma CodeTwo specjalizująca się w rozwiązaniach dla serwera Exchange i Microsoft Outlook wydała nowe, bezpłatne narzędzie o nazwie CodeTwo Outlook AutoConfig.

Jest to niewielki program, którego założeniem jest maksymalne uproszczenie konfiguracji nowych kont pocztowych w Outlook Express 6.0 - jedyne, co trzeba podać to adres e-mail. Nie trzeba już martwić się o SSL, uwierzytelnianie SMTP, porty TCP i inne parametry, które dla większości użytkowników Internetu nie brzmią zbyt przyjaźnie. Program powinni docenić także zaawansowani użytkownicy, chociażby z uwagi na wygodę podczas dodawania nowych kont.

Co ciekawe, CodeTwo AutoConfig oferuje jeszcze jedną funkcjonalność - automatyczną konfigurację opcji wysyłania postów na grupach dyskusyjnych tak, aby były one zgodne z netykietą i innymi obowiązującymi w Polsce normami. Jednym kliknięciem ustawiane są m.in. takie opcje jak odpowiednie kodowanie, MIME czy usunięcie 8-bitowych znaków w nagłówkach.

CodeTwo AutoConfig w wersji 1.0 pracuje tylko z programem Outlook Express 6.0 w systemach Windows 2000/XP/2003. Stosując opcję importu ustawień można jednak wykorzystać go także w programie Office Outlook.

Aplikacja jest dostępna do pobrania z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Dodatki do klientów poczty e-mail.

© dobreprogramy