reklama

Code::dive już trwa – oglądaj na żywo nurkowanie w kodzie

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

15 listopada to dzień, w którym Wrocław po raz trzeci zmienił się w europejską stolicę IT – wszystko za sprawą konferencji programistycznej code::dive, organizowanej przez Nokię. Jeśli nie ma Was we Wrocławiu, nie martwcie się. Konferencję można oglądać na żywo na stronie code::dive lub poniżej, a zapisy prelekcji będą dostępne po jej zakończeniu.

W tym roku stolicę Dolnego Śląska odwiedzają takie gwiazdy programowania, jak Chandler Carruth, główny architekt C++ i LLVM w firmie Google; Sean Parent, naukowiec i architekt oprogramowania w firmie Adobe oraz znany z ponad dwudziestoletniego doświadczenia w pracy z kompilatorami C++, Michael Wong. Po sukcesie dwóch poprzednich edycji konferencji, ze względu na ogromne zainteresowanie, organizatorzy zdecydowali się tym razem na dwudniową imprezę. Agenda trzeciego code::dive zawiera 40 różnych sesji, przeprowadzonych w sumie przez 35 prelegentów.

code::dive to konferencja stworzona dla zawodowych programistów i entuzjastów programowania przez czynnych programistów. Zaletą wydarzenia jest mocne powiązanie z wymaganiami rynku oraz idealna równowaga między praktyką i teorią. Zawsze poruszane są tematy, które są ważne dla wytwarzania i zarządzania wytwarzaniem oprogramowania, a także przedstawiane są narzędzia, metody i języki. Trzecia edycja podobnie jak poprzednie skupia się głównie na nowatorskim wykorzystaniu i nowinkach dotyczących języka C++.

code::dive stawia na mocną stronę merytoryczną i podobnie jak w poprzednich latach organizatorzy zaprosili do wygłoszenia wykładów światowej klasy prelegentów, którzy podzielą się swoim doświadczeniami z zakresu oprogramowania. Jednym z nich jest wspomniany wcześniej Sean Parent, który podzieli się ze wszystkimi swoimi spostrzeżeniami na temat pisania „lepszego kodu”. Na code::dive zaprezentują się również pracownicy centrum rozwoju oprogramowania Nokia. Dodatkowo organizatorzy postanowili dać szansę wystąpienia programistom nie związanym na co dzień z firmą – przykładem może być Andrzej Krzemieński, znany polski bloger opisujący tematykę programowania.

Na koniec warto dodać, że code::dive jest dla wszystkich darmowy, co jest ewenementem na skalę światową. Ciekostą jest fakt, że w ubiegłym roku w niecałe trzy godziny od uruchomienia rejestracji zapisało się ponad 900 osób!

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama