Comarch ERP XT

Strona główna Windows Firma Programy do fakturowania
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Comarch ERP XT to elastyczny system ERP dla małej i średniej firmy. Jednym z jego podstawowych modułów jest narzędzie do zarządzania dokumentami oraz procesami sprzedaży.

Obejmuje funkcje wystawiania faktur (w tym pro forma i zaliczkowych), rachunków i paragonów. Proces tworzenia tego typu dokumentów jest bardzo prosty. Wystarczy wybrać opcję Dodaj, wskazać rodzaj dokumentu i postępować zgodnie z wytycznymi kreatora. Nazwę kontrahenta można wybrać z listy rozwijanej, jeśli został dodany wcześniej do bazy lub z poziomu wystawianej faktury stworzyć nowego (najczęściej wystarczy sam numer NIP, bowiem reszta danych zostanie automatycznie zaciągnięta z bazy danych GUS).

Narzędzie do wystawiania faktur umożliwia również dodawanie załączników do tworzonych dokumentów, służących do gromadzenia informacji o szczegółach wykonanej usługi, które mogą się okazać istotne w przyszłości (np. skan protokołu odbioru, potwierdzenie wysyłki towaru czy raport z wykonanej usługi).

Comarch ERP XT oferuje dwa rodzaje usług księgowych. Jedną z nich jest tzw. księgowość wbudowana, czyli zestaw narzędzi umożliwiający samodzielne wykonywanie najprostszych czynności księgowych (prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, rejestrów zakupów i sprzedaży, ewidencji pracowników i ich wynagrodzeń czy środków trwałych). Płatników podatku VAT ucieszy możliwość w pełni zautomatyzowanego wysyłania deklaracji VAT-7 do urzędu skarbowego.

Rozszerzeniem standardowej księgowości są dodatkowe usługi księgowe, płatne od 125 zł miesięcznie. W ich ramach przypisany do użytkownika księgowy poprowadzi oraz przechowa bieżącą dokumentację rachunkową, zewidencjuje środki trwałe, wartości niematerialne i prawne oraz wyposażenie oraz będzie reprezentować firmę przed organami podatkowymi ZUS i US, także w trakcie kontroli.

Comarch ERP XT posiada kluczową dla przedsiębiorcy funkcję wystawiania faktur (VAT, proforma, zaliczkowych), rachunków i paragonów. Narzędzie Comarch gwarantuje maksymalną oszczędność czasu (wystawienie faktury trwa 10 sekund!), jest intuicyjne i łatwe w obsłudze. Wystawczy wybrać opcję ‘Dodaj’, wskazać rodzaj dokumentu i działać zgodnie z wytycznymi kreatora. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość dodania nazwy klienta do bazy, dzięki czemu zamiast każdorazowego wpisywania, wystarczy wybrać nazwę z listy rozwijanej. Ponadto nowego kontrahenta można dodać z poziomu wystawianej faktury - wystarczy numer NIP, a reszta danych uzupełni się automatycznie pobrana z bazy danych GUS. Wystawiona fakturę można wygodnie wysłać mailem, aby szybciej otrzymać płatność od kontrahenta.

Narzędzie umożliwia też dodawanie załączników do tworzonych dokumentów. Informacje o szczegółach wykonanej usługi, takie jak skan protokołu odbioru, potwierdzenie wysyłki towaru czy raport z wykonanej usługi mogą okazać się przydatne w przyszłości. Program pozwala na przechowanie ich i łatwy dostęp w razie potrzeby.

Standardową opcją usług księgowych oferowaną przez Comarch ERP XT jest tzw. księgowość wbudowana – ten zestaw narzędzi umożliwia samodzielne wykonywanie prostych czynności księgowych, takich jak prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, rejestr zakupów i sprzedaży, ewidencja pracowników i wynagrodzeń czy środków trwałych. Warto podkreślić, że narzędzie zapewnia również możliwość w pełni zautomatyzowanego wysyłania deklaracji VAT-7 do urzędu skarbowego - znaczne udogodnienie dla płatników podatku VAT.

Rozszerzenie standardowej usługi księgowości zapewnia współpracę ze specjalistą. Przypisany użytkownikowi księgowy prowadzi i przechowuje bieżącą dokumentację rachunkową, rewiduje środki trwałe, wartości niematerialne i prawne oraz wyposażenie. Reprezentuje również firmę w kontaktach z organami podatkowymi ZUS i US, także w razie kontroli. Usługa jest płatna od 125 zł miesięcznie. Comarch ERP XT pozwala prowadzić firmę z dowolnego miejsca na świecie o dowolnej porze. Narzędzie pozwala również na utworzenie kont dla wielu użytkowników i przydzielenie ich pracownikom zgodnie z obszarem ich pracy. Wszystkie funkcje narzędzia działają zgodnie z aktualnymi przepisami.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!