Comarch: Znakomite wyniki w I kwartale

Strona główna Aktualności

O autorze

Krakowski Comarch w pierwszym kwartale 2006 osiągnął bardzo dobre wyniki finansowe zwiększając przychody o 30% (do poziomu 96,5 mln zł) oraz osiągając rekordowy wzrost zysku netto o 1361% (do 15,4 mln zł). Zysk operacyjny wyniósł 9,5 mln zł (wzrost o 522%).

Sprzedaż eksportowa w Q1 2006 stanowiła 1/3 przychodów Comarch. Portfel zamówień na rok 2006 wynosi 305 mln zł i jest o 50% wyższy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Znaczny wzrost zysku operacyjnego zaowocował poprawą rentowności operacyjnej z 2,07 % do 9,88 %. Udział sprzedaży eksportowej wyniósł w pierwszym kwartale 2006 r. 27,5 %, co oznacza znaczny wzrost w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim (18,70 %).

Ponadprzeciętne wyniki finansowe osiągnięte w pierwszym kwartale są z jednej strony efektem obecnej przewagi konkurencyjnej, ale równocześnie są czynnikiem który umożliwia Grupie Comarch stałą rozbudowę i ulepszanie portfolio produktów oraz pozyskiwanie na rynku pracy najlepszej kadry informatycznej, a więc budowanie przewagi konkurencyjnej na przyszłość. - mówi Rafał Chwast, Dyrektor Finansowy, wiceprezes Comarch.

Comarch jest integratorem i producentem systemów informatycznych dla telekomunikacji, finansów i bankowości, sektora przemysłu handlu i usług, oraz dla administracji publicznej. Jest także producentem oprogramowania dla małych i średnich firm - CDN Klasyka i CDN OPT!MA.

© dobreprogramy
s