r   e   k   l   a   m   a
reklama

Comarch podsumowuje pierwszy kwartał 2007

Strona główna Aktualności

O autorze

W pierwszym kwartale 2007 roku, krakowski Comarch odnotował przychodów ponad 98 mln zł ze sprzedaży i blisko 10 mln zł zysku netto.

W tym okresie nastąpił 21% wzrost sprzedaży usług i oprogramowania własnej produkcji (z 65,2 mln zł w pierwszym kwartale 2006 r. do 79,3 mln zł w pierwszym kwartale 2007 r.). Sprzedaż usług i licencji własnych Comarch to już ponad 80% całej sprzedaży Comarchu. Jak podkreśla firma w komunikacie prasowym, wzrost przychodów ze sprzedaży usług i oprogramowania własnego pozwolił utrzymać bardzo dobrą rentowność operacyjną na poziomie 9 proc. przy jednoczesnym wzroście zatrudnienia i presji na wzrost wynagrodzeń w sektorze IT.

Osiągnięte w pierwszym kwartale 2007 roku wyniki finansowe potwierdzają skuteczność realizowanej przez Comarch strategii zakładającej sprzedaż rozwiązań informatycznych opartych na własnych produktach, stawianie na eksport oraz inwestycje w infrastrukturę i kapitał intelektualny. Nowa inwestycja Comarch na terenie krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej została właśnie ukończona, w sumie jest to 15 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Na koniec marca 2007 r. zwiększyliśmy zatrudnienie do 2 647 osób, tj. o około 180 osób więcej niż na początku roku - powiedział Janusz Filipiak, Prezes Comarch SA.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic