Comarch podsumowuje 2006 rok

Strona główna Aktualności

O autorze

Krakowski Comarch uzyskał w czterech kwartałach 2006 roku najlepsze w swojej historii wyniki finansowe.

Przychody ze sprzedaży osiągnęły w 2006 roku poziom 492 mln zł, co stanowi 11 procentowy wzrost w porównaniu z 2005 rokiem. Nominalny zysk operacyjny podniósł się o 68 procent do 46 mln zł, natomiast nominalny zysk netto wzrósł prawie dwukrotnie do 53 mln zł. W 2006 roku zwiększyła się łącznie o 72,5 mln zł sprzedaż usług i licencji własnych Comarch. Firma sukcesywnie zwiększa także udział eksportu w sprzedaży rozwiązań - w ub. roku wzrósł on z 15 do 20 procent.

Jak podkreśla Comarch w oficjalnym komunikacie prasowym, poprawa rentowności została osiągnięta w warunkach bardzo znaczącego wzrostu zatrudnienia (z 1836 do 2464 pracowników) i wzrostu wynagrodzeń w sektorze IT.

Tzw. portfel zamówień (zamówienia złożone przez klientów) na ten rok wynosi już teraz 294 mln zł, co oznacza, że Comarch bez większego problemu powinien przekroczyć barierę 0,5 mld przychodów w b.r.

Comarch jest integratorem i producentem systemów informatycznych dla telekomunikacji, finansów i bankowości, sektora przemysłu handlu i usług, oraz dla administracji publicznej. Jest także producentem oprogramowania dla małych i średnich firm - CDN Klasyka i CDN OPT!MA.

© dobreprogramy