Comarch tworzy dla BP

Strona główna Aktualności

O autorze

Krakowski Comarch zbuduje hurtownie danych dla BP Espana, spółki należącej do jednego z największych koncernów paliwowych na świecie. Platforma Comarch Business Intelligence integrować będzie dane odnoszące się do sprzedaży paliwa i produktów dostępnych na poszczególnych stacjach spółki, pozwalając na efektywne zarządzanie informacją i analizę rentowności.

Wdrożony system zawierać będzie moduł DataWarehouse Manager, który w oparciu o mechanizmy SQL Server 2005 pozwoli na zautomatyzowanie procesu tworzenia hurtowni danych i uprości późniejszą administrację. Co bardzo istotne, narzędziem użytkownika końcowego będzie arkusz kalkulacyjny MS Excel łączący się bezpośrednio z obszarami analitycznymi MS OLAP. Zastosowanie tej aplikacji pozwoli na szersze wykorzystanie hurtowni danych w codziennym raportowaniu spółki. Dzięki dynamicznemu połączeniu z hurtownią, zostanie znacznie skrócony czas potrzebny na przygotowanie raportów i zestawień.

Rozwiązanie Comarch Business Intelligence wdrożyły również inne duże przedsiębiorstwa, m.in. Enion, Atlantic, PKM Duda i BP Polska.

© dobreprogramy
s