CometBird 11.0

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

CometBird to warta uwagi przeglądarka internetowa zbudowana na bazie popularnego Firefoksa. Wyposażona została w kilka ciekawych rozwiązań, wpływających w głównej mierze na wygodę i łatwość obsługi.

Podobnie jak w przypadku pierwowzoru CometBird po instalacji oferuje użytkownikowi jedynie podstawową funkcjonalność, umożliwiająca łatwe i szybkie przeglądanie zasobów Internetu. Całość opakowana została w prosty interfejs graficzny, który z założenia jak największą przestrzeń przeznacza na wyświetlanie stron internetowych i oferuje m.in. przeglądanie w kartach, blokowanie wyskakujących okienek, wbudowany menedżer pobierania plików, funkcję sprawdzania pisowni itp.

W każdym momencie funkcjonalność przeglądarki może zostać rozszerzona. CometBird obsługuje wszystkie napisane z myślą o Firefoksie rozszerzenia. Na stronie dodatków użytkownik może znaleźć plug-iny pogrupowane na kategorie tematyczne: Alarmy i aktualizacje, Kanały, wiadomości i blogi, Karty, Modyfikacje interfejsu, Narzędzia językowe, Narzędzia twórców witryn, Paski narzędzi, Pobieranie plików, Prywatność i bezpieczeństwo, Społecznościowe i komunikacyjne, Zakładki, Zdjęcia, muzyka i filmy, Różne. Wśród ciekawszych rozszerzeń można znaleźć te związane z obsługą gestów myszy, sprawdzaniem stanu kont pocztowych oraz czytników RSS czy akceleratory pobierania plików. Przeglądarka wspiera także motywy graficzne stworzone dla Firefoksa.

Wśród funkcji i narzędzi, których nie znajdziemy w Firefoksie, a które z pewnością przydać się mogą większości użytkowników wymienić należy wbudowany mechanizm tłumacza oraz notatek. Dodatkowo CometBird wyposażony został w narzędzie, pozwalające łatwo i wygodnie pobierać na komputer klipy z takich serwisów jak np. YouTube, DailyMotion itp. W tym celu wystarczy zaledwie kilka kliknięć myszką, aby wybrany materiał wideo został zapisany na dysku twardym komputera. Kolejną funkcją jest opcja podglądu otwartych na kartach witryn. Ulokowana ona jest w prawej części paska tytułu i odpowiada za wyświetlanie na specjalnym pasku miniatur przeglądanych stron. Z jego poziomu można zmieniać kolejność kart, a także je wyszukiwać i zamykać.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

ogrom dodatków,przejrzysty interfejs
dodatki potrafią spowolnić / wykoleić aplikację,
04.01.2012 20:08 • Recenzja do wersji 8.0

Opis CometBirda przez redakcję jest wystarczający więc postaram się tylko poinformować o ciekawszych nowinkach oraz ogólnym korzystaniu z aplikacji.

Dostępne wersje w chwili tworzenia wpisu:
- 3.6
- 8.0 PL
a więc wydawane wersje są z pewnym poślizgiem względem Firefoxa

Główne różnice względem Firefoxa:
- wbudowana obsługa CometBird bookmark - tworzenie/mergowanie zakladek lokalnych z tymi w chmurze
- CometMarks note - system notatek
- kolorowanie zakładek na pasku zakładek w różnych kolorach
- wbudowana opcja translacji tekstu na inny język
- zaimplementowany mechanizm wykrywania treści multimedialnych, dzięki czemu po najechaniu np. na klip na Youtube za pomocą jednego kliknięcia możemy pobrać na dysk pożądaną treść.

Inne zmiany (podane przez producenta):
- większy nacisk na sprawy bezpieczeństwa (implementacja dodatkowych rozwiązań zapewniających większą ochronę przed zagrożeniami występującymi w internecie)
- optymalizacja (szybsze, stabilniejsze działanie zwłaszcza pod wpływem większych obciążeń)

Przeglądarka oparta jest na kodzie Firefoxa, więc i dziedziczy po ognistym lisku wszystkie najlepsze jak również i najgorsze cechy, które zwłaszcza te nie pożądane udało się ograniczyć. Dodanie kilku dodatków na starcie daje niewielką przewagę względem surowego Firefoxa, o ile oczywiście ktoś tych dodatków potrzebuje. Użytkowanie tej przeglądarki również praktycznie nie różni się od pierwowzoru, do naszej dyspozycji oddano aplikację posiadającą estetyczny interfejs, który możemy dostosować do własnych potrzeb. Możliwości funkcjonalne również możemy rozbudowywać korzystając z ogromnej bazy rozszerzeń, których jak wiadomo jest do wyboru do koloru.

CometBird, w moim odczuciu jest nieznacznie szybszy, sprawniej reaguje, lecz nie jest to wielki przyrost wydajności względem liska.

Podsumowując, CometBird jest zaadoptowanym Firefoxem z kilkoma usprawnieniami, więc czy jest dla kogo można polecić tą aplikację?
Moim zdaniem dla wielbicieli testowania bądź fanów Firefoxa, których powinna zadowolić troszkę bardziej wzbogacona na starcie o pewne funkcjonalności niż pierwowzoru.