CometPlayer CometPlayer 1.4

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze plików audio i wideo
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

CometPlayer jest niezwykle lekkim i prostym w obsłudze odtwarzaczem muzycznym, oferującym domyślnie ciekawą funkcję pobierania i wyświetlania na ekranie tekstu odtwarzanego utworu.

Program z racji niskiego zapotrzebowania na zasoby systemowe idealnie nadaje się do użytku na starszych komputerach. Poza prostym i przejrzystym interfejsem graficznym wyposażony został w szereg najpopularniejszych w tego typu oprogramowaniu funkcji. Wśród nich znajdziemy listy odtwarzania, prosty equalizer z bazą podstawowych konfiguracji, wyświetlanie i konfigurowanie okładek, skróty klawiszowe, obsługę skórek oraz wyświetlanie tekstu piosenek. Na szczególną uwagą zasługuje ta ostatnia, która przydatna się może okazać podczas zabawy w karaoke. CometPlayer po rozpoczęciu odtwarzania piosenki automatycznie pobiera z Internetu jej tekst, a następnie wyświetla go podświetlając aktualnie śpiewane słowa.

CometPlayer obsługuje większość najpopularniejszych formatów audio - m.in. MP3, MPA, MP2, WMA, OGG, Flac, APE, WAV i inne.

Uwaga!

  • Podczas instalacji kreator proponuje użytkownikowi zmianę strony startowej w przeglądarce oraz instalację aplikacji CometBird. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala uniknąć instalacji dodatkowych komponentów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

wygląd, auto-ściąganie piosenek i sposób ich wyświetlania,
zużycie ponad 40 MB pamięci!, bardzo okrojona playlista (tylko tytuły), niestabilny
ocena użytkownika
21.09.2010 20:17 • Recenzja do wersji 0.7

Krótki test: przy pierwszym włączeniu i dodaniu folderu z mp3 (ponad 1100 piosenek) powiesił się (WinXP SP3). Za drugim razem zaskoczył. Wygląd nawet miły.

"Program z racji niskiego zapotrzebowania na zasoby systemowe idealnie nadaje się do użytku na starszych komputerach."

Zużycie pamięci przy playliscie ponad 1100 piosenek wynosi ponad 41MB (dla porównania Foobar2000 w wersji 1.1 - zużycie przy dokładnie tej samej playliscie 20 MB).

Uboga niestety playlista - widok jedynie tytułów piosenek bez autorów. Rozumiem, że jest to program skierowany do mniej wymagających użytkowników więc nie spodziewałem się w nim konfigurowalności rodem z foobar2000 ale uważam, że jest nazbyt ubogi.

Ciekawy jest sposób prezentowania tekstów piosenek, które pobierane są z internetu.

Ogólnie rzecz biorąc myślałem, że będzie mniej pamięciożerny od foobar2000 i chciałem potraktować go jak drugi odtwarzacz, taki na szybko, ale wg mnie nie ma sensu. Foobar2000 v.1.1 na razie wygrywa :)