r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Commodore 64 jak iPad: zobacz dotykowy interfejs dla 8-bitowego komputera

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Jeśli macie wciąż na chodzie jakieś Commodore 64, to warto sprawdzić, jak sprawdzałoby się w roli „tabletu”. Pomysł na nowoczesny interfejs dotykowy na klasycznym 8-bitowym komputerze zrodził się w głowie jima_64, który nie tylko zdołał napisać ciekawą nakładkę na system C64, ale też podłączyć do niego prawdziwy dotykowy ekran, podpinany przez interfejs RS-232C.

Nawet bez ekranu dotykowego można jednak wypróbować oprogramowanie, które przynosi w 8-bitowy świat takie atrakcje jak cyfrowa asystentka Siri, a do tego liczne i gry i zabawne aplikacje. Nakładką cOS można sterować bowiem też za pomocą dżojstika i klawiatury.

r   e   k   l   a   m   a

Na blogu autora znajdziecie obrazy z cOS-em, do nagrania na dwustronnej stacji dysków 5,25” lub do wykorzystania w emulatorze software'owym (choć to już nie jest tak ekscytujące). Zainteresowanych sceną retro-oprogramowania na komputery Commodore zapraszamy też do zapoznania się z kompletnym systemem ACE, oraz poświęconym tej tematyce artykułem Jacka Szumowskiego Ośmiobitowce nie chcą umrzeć – nowe oprogramowanie na stare komputery.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.