r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Comodo AntiVirus 10.0.0.6092

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit) zabezpiecz pobieranie

Comodo AntiVirus jest całkowicie bezpłatnym (również do zastosowań komercyjnych) programem antywirusowym, którego zadaniem jest wykrywanie, blokowanie i usuwanie z komputera różnego szkodliwego oprogramowania - wirusów, trojanów, komponentów szpiegujących oraz wielu innych zagrożeń.

Galeria programu

Program wraz z popularną zaporą sieciową jest jednym z komponentów pakietu Comodo Internet Security. Zapewnia skuteczną ochronę komputera w czasie rzeczywistym, korzystając przy tym z technologii chmury, która zapewnia wysoką wykrywalność zainfekowanych plików nawet w przypadku kiedy użytkownik nie posiada aktualnej bazy sygnatur wirusów.

Ponadto Comodo AntiVirus oferuje również skaner behawioralny, pozwalający identyfikować nieznane zagrożenia typu Zero-Day oraz mechanizm piaskownicy (Sandbox) do uruchamiania potencjalnie niebezpiecznego oprogramowanie w wirtualnym, całkowicie odizolowanym od systemu operacyjnego środowisku. Aplikacja zapewnia ochronę skrzynki mailowej, a także definiowanie list zaufanych aplikacji i tryb Game Mode, skierowany dla graczy.

Comodo AntiVirus posiada przyjazny i spolszczony w dużym stopniu przez społeczność użytkowników interfejs graficzny. Jego obsługa pomimo sporej funkcjonalności nie powinna przysporzyć problemów nawet początkującym użytkownikom. Pośród zalet programu wymienić należy częste aktualizacje baz wirusów oraz prosty mechanizm zmiany poziomu zabezpieczenia.

Test programów antywirusowych

Zobacz jak sprawdził się Comodo AntiVirus w naszym teście programów antywirusowych na rok 2012.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kaspersky nie podołał, ale Comodo Internet Security jest już zgodny z Windows 10

108
OPROGRAMOWANIE 07.08.2015 | Łukasz Tkacz

Ostatnie premiery kilku aplikacji zabezpieczających pokazały, że większość producentów nie zdążyła dopasować swojego oprogramowania do systemu Windows 10. Na szczęście użytkownicy nie pozostają bez ochrony, ta jest dostępna na wyciągniecie ręki, do tego zupełnie za darmo – pakiet Comodo Internet Security zapewnia już wsparcie dla najnowszego systemu Microsoftu. Ostatnia wersja pakietu oznaczona numerkiem 8.2.0.4674 nie jest w żaden sposób rewolucyjna, niemniej oferuje użytkownikom to, co najważniejsze: poprawne działanie z finalną wersją systemu Windows 10. Oprócz tego producent poprawił…

Comodo z płaskim interfejsem i sprzętową wirtualizacją już dostępne

80
OPROGRAMOWANIE 18.11.2014 | Łukasz Tkacz

Amerykańska firma Comodo udostępniła dzisiaj stabilne wersje nowej edycji swojego oprogramowania ochronnego, na który składa się antywirus, zapora sieciowa, a także pełny pakiet ochronny wyposażony m.in. w piaskownicę i system zapobiegania włamaniom (HIPS). Choć w ósmej wersji nie znajdziemy zupełnie nowego silnika antywirusowego, to inne zmiany i tak czynią ten pakiet jeden z najlepszych na rynku, do tego nadal zupełnie bezpłatny nawet dla firm. Choć instalator pakietu jeszcze tego nie zdradza, zmianą, którą użytkownicy zauważą od razu po uruchomieniu aplikacji będzie zapewne nieco…

Recenzje użytkowników

Lekki, Całkowicie Darmowy, Funcjonalny, W pełni Darmowy, Duże możliwości Konfiguracji
Częste Fałszywe Alarmy, Reklamy
ocena użytkownika

Antywirus, który według mnie jest jednym z najlepszych tego typu darmowych narzędzi - jest bardzo lekki, nie spowalnia komputera, skutecznie blokuje niebezpieczeństwa jest to jednak ostrze obosieczne, gdyż często zdarzają się fałszywe alarmy, na szczęście ten problem można łatwo wyeliminować.
Program można skonfigurować według własnych potrzeb, niechciane funkcje można wyłączyć lub zmniejszyć ich użycie itp.

18.08.2015 09:30 | Recenzja do wersji 8.2.0.4674
Polska wersja językowa, przejrzyste w pełni konfigurowalne menu, lekki, w pełni działający pod wszystkim Windowsami od XP do 8
Trochę irytująca zapora sieciowa, denerwujące powiadomienia,
ocena użytkownika

Długo szukałem do firmy pakietu antywirusowego, każdy sprawdzony przeze mnie miał jakieś ale, W przypadku Comodo strasznie irytuje mnie konfiguracja zapory sieciowej a konkretnie dodawanie wyjątków do niej niekiedy zakrawa na pomstę do nieba. Jednakże ten problem można szybko rozwiązać, wystarczy się tylko przyzwyczaić do specyficznego menu.

Instalacja przebiega w miarę szybko, na leciwym P4 z 1 GB RAM (Windows XP) proces przebiega w około 4 minuty, pierwsze podstawowe skanowanie trwa równie nieco ponad 5 minut. Tak więc cały proces nie zabiera zbyt wiele czasu. Na szybszym sprzęcie całość procesu (instalacja i pierwsze skanowanie) to czas grubo poniżej 10 minut. Po tym czasie pojawia się przejrzyste okienko (niestety wszech ogólna moda na kafelki dotarła już i tutaj), w którym możemy dokonać potrzebnych ustawień.

W trakcie działania Comodo na starszych komputerach nie zauważyłem zbytniego spowolnienia pracy komputera, a to się liczy zwłaszcza dla posiadaczy starszego sprzętu.

Podsumowując - dobre i skuteczne narzędzie, które nie dość, że skutecznie chroni komputery w mojej firmie to jeszcze jest bezpłatne - również w zastosowaniach komercyjnych.

02.01.2015 22:53 | Recenzja do wersji 8.0.0.4344
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #587 25.02.2017 18:57

@FreeWare_RK: Jeszcze raz zobaczę, że pod jednym antywirusem piszecie na temat innego to się zdenerwuję (i zarejestruję żeby moje komentarze były na bieżąco) i będę was gnębiła aż wam w tych niemądrych ''pałach'' coś zaświta. Nie myślcie sobie, że jak jestem ''babą'' to już jestem mniej obcykana od was. Wszyscy zobaczą co dziewczyna potrafi. Nie jestem ''miękką fają'' robiona tak jak niektórzy piszący bez opamiętania i byle co, byle napisać.

FreeWare_RK   21 #586 25.02.2017 13:41

@Dementor: Odbiera, le czasem nie mam mnie jakiś czas w domu to i nie odbieram. Wejdź i zobacz bo odpisałem. Mnie niestety Defender ani MSE nie obchodzą. Już tyle co nabruździły u mnie to mało powiedziane. Są inne dużo lepsze rozwiązania. Ja u siebie wszędzie gdzie mogę to likwiduje te barachła. W win 7 wyłączam normalnie bo się da z poziomu programu raz na zawsze a w win 10 to z poziomu regedit'a by nie włączał się ten badziew.

Dementor   31 #585 25.02.2017 13:30

@FreeWare_RK: Ja, tak samo, ale najwyższa pora żeby Microsoft, zabrał się za tego antywira, przecież ok. 2010 roku, to była ekstraklasa AV... P. S. Ty, z forum już nie korzystasz, bo wiadomości nie odbierasz?

FreeWare_RK   21 #584 25.02.2017 13:09

@Dementor: Na plus pod względem wyglądu. Na razie nie da się nic powiedzieć. Ciekawe czy będzie wersja np. okrojona dla windows 10 home a jakaś bogatsza dla wersji ultimate czy professional heh.
No ja nie jestem entuzjastą programów zabezpieczających od microsoft.

Dementor   31 #583 24.02.2017 20:57

@FreeWare_RK: W sumie racja, chociaż za kilka miesięcy ma wystartować nowa wersja MSE, która ma oferować nowe mechanizmy ochrony. Przeczucie mi podpowiada, że to będzie spora innowacja na plus.

FreeWare_RK   21 #582 02.02.2017 20:45

@Mysiupysiu (niezalogowany): Na pewno masz rację, MSE to jest nic innego jak Windows Defender. A Comodo ma AV, Piaskownice i Moduł Valkyrie. Zdecydowanie lepszy jest według mnie od cienkiego MSE/Defendera.

  #581 01.02.2017 06:54

@FreeWare_RK: Niedawno ktoś mi mówił, że pod Win7 można z powodzeniem zainstalować MSE, ale chyba ten AV od microsoftu ma średnią wykrywalność wirusów, tak że chyba Lepszym wyborem będzie Comodo Cloud. Czy mam rację?

FreeWare_RK   21 #580 31.01.2017 18:33

@Mysiupysiu (niezalogowany): Comodo Cloud jest po instalacji od razu praktycznie gotowy do działania. Ewentualnie możesz zaznaczyć w ustawieniach piaskownicy, by program pytał Ciebie o to co zrobić z nieznanymi aplikacjami. No i wyłączyć w ustawieniach opcję by program pokazywał w głównym menu opcję ,,podnieś wersję" bo to niepotrzebne i tylko wpienia.
Po za tym nie ustawiasz nic.

Comodo AV jest bardziej skomplikowany, ma więcej ustawień i sporo tam trzeba poustawiać by było ok. Dla średniego kompa i dla osoby która chce mieć spokój polecam wersję Cloud AV. Będzie mnie czasochłonna i nie będzie wkurzała.

Gdy by zaistniała potrzeba pozbycia się go to również jest ten proces prosty i nie trwa długo.

Zauważ, że żaden z tych programów nie ma ochrony www. Więc nie będą Ci one blokowały stron internetowych. Blokują za to pobierane pliki jak by z nimi coś było nie tak. Miej to na uwadze.

Polecam do Comodo zainstalować uBlock Origin do przeglądarki i pododawać do niej filtry. Tu specjalistą jest @MrBeckham666 jak o to chodzi.

Sam comodo Cloud nie będzie na ,,dupy zawracał" podczas korzystania z komputera. Po instalacji radzę przeprowadzić skan systemu pełny.

Jak o aktualizacje chodzi to ma silnik ulokowany w chmurze więc zawsze jest aktualny a gdy wychodzi nowa wersja wyskakuje nam stosowne okienko w którym mamy opcję aktualizacji i wtedy ona następuje w sposób bezproblemowy do tej pory po wielu aktualizacjach.


Najlepiej wypróbować ale mnie jakoś Comodo Cloud bardziej pasuje niż Comodo AV.

  #579 31.01.2017 17:19

@FreeWare_RK: Ponieważ widzę, że siedzisz w Comodo bardzo dobrze, to mam pytanie. Który z tych dwóch: Comodo antywirus lub Comodo Cloud będzie wystarczająco skuteczny i nie za bardzo skomplikowany w instalacji i użytku, aby z niego skorzystać na średniej jakości laptopie? Chodzi mi o zastosowanie domowe.

FreeWare_RK   21 #578 31.01.2017 10:52

@Zygazogi (niezalogowany): O kurde a wczoraj jeszcze to znaczy dziś po północy jeszcze była dostępna. Ale jaja.

TERAZ SPRAWDŹ, PODMIENIŁEM LINKA.

https://avlab.pl/konfrontacja-comodo-internet-security-premium-10-z-comodo-cloud...

Autor edytował komentarz w dniu: 31.01.2017 10:54
  #577 31.01.2017 08:35

@FreeWare_RK: Owszem, jest blokada tej strony.

FreeWare_RK   21 #576 31.01.2017 00:35

Gdy by ktoś miał jeszcze wątpliwości co do Comodo Cloud oraz Comodo IS Premium 10 to serdecznie zapraszam do zapoznania się z tym artykułem: https://avlab.pl/konfrontacja-comodo-internet-security-premium-10-z-comodo-cloud...

Autor edytował komentarz w dniu: 31.01.2017 10:52
  #575 27.01.2017 21:50

AV Comodo jest trochę lepszy od darmowego Avasta. Poza tym to jest trochę ciężki, ale można go zainstalować.

FreeWare_RK   21 #574 22.12.2016 12:17

@matheo91: Noo wreszcie :) . A czemu jej tutaj nie ma? No wiadomo czemu, zawsze jest opóźnienie w pytę duże. Tu też jest już 10 na stronie producenta :) https://www.comodo.com/home/internet-security/antivirus.php?track=8235 . Na DP nie ma :( .

No proszę, własnie zaktualizowali, choć raz o czasie :) .

Autor edytował komentarz w dniu: 22.12.2016 12:26
matheo91   8 #573 22.12.2016 10:37

@FreeWare_RK: Jest już nowa wersja oznaczona jako ,,Comodo Antivirus 10.0.0.6086''

FreeWare_RK   21 #572 20.12.2016 21:11

@ziutasek: Na stronie producenta a jak nie ma to napisz maila do nich z pytaniem.

ziutasek   3 #571 19.12.2016 10:09

Gdzie znajdę "pewne" potwierdzenie że jest całkowicie bezpłatnym również do zastosowań komercyjnych ?

  #570 16.12.2016 22:27

@PitBoss: Rzeczywiście coś 360TS mi pomógł, chociaż dalej Windows Update nie chce pobierać aktualizacji. Niemniej 360 zrobił swoją dobrą robotę i parę ważnych uaktualnień mi pobrał.

PitBoss   9 #569 09.12.2016 23:48

@Dementor: teraz i kolejny dzień, miesiąc i rok :) tzn korzystam z niego jakieś 1,5 roku i nadal nic mi w nim nie spowolniło, ale owszem przezorny zawsze ubezpieczony malwarebytes czuwa no i od czasu do czasu przeglądam co w systemie piszczy.

PitBoss   9 #568 09.12.2016 23:42

@Zuberber:
360 TS - fukcja PATCH UP, przy czym po zaktualizowaniu 1-2 rzeczy, może się mimo wszystko włączyć "windows update" w tle, więc proponuje go wyłączyć potem ponownie programie Patch up odświeżyć liste i tak kolejne. Menadżer zadań -> usługi -> i tam znaleźć nazwa to "wuauserv" ale to jedynie jak zauważysz ze np ten program za długo instaluje kolejnego patcha.
Ja sobie tak radzę, mozolne wyzwanie, ale nie znalazłem na to innego sposobu, od napraw Win Update po inne ustrojstwa w trybach offline.
Niestety M$ robi wszystko, by nam system nie działał i nie aktualizował się, a nawet już zauważyłem, iż nie wszystkie sterowniki w trybie online wyszukuje, co jak kiedyś dałem by znalazł w trybie online to od razu bez problemu instalował nie było komunikatu ze czegoś nie znalazła teraz wiecznie, a nadal korzystam z tego samego oryginalnego windowsa, więc nikt mi nie wmówi że jakiś pirat ciulaty, no ale nie ważne. Myślę nad przesiadką do jakiegoś linuxa co odpali mojego corel draw x8 choć nie wiem czy jakiś sobie poradzi i nie wywali błędu w trakcie dużych projektów.

Autor edytował komentarz w dniu: 09.12.2016 23:44
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.