Comodo BackUp Comodo BackUp 4.4.1.23

Strona główna Windows Narzędzia Archiwizacja danych
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Comodo BackUp to rozbudowane i darmowe oprogramowanie służące do tworzenia kopii zapasowych danych przechowywanych na dysku twardym komputera. Charakteryzuje się czytelnym i przejrzystym interfejsem, w którym wszystkie poszczególne opcje i narzędzia pracy zostały pogrupowane w taki sposób, że obsługa aplikacji nie powinna sprawiać żadnych problemów podczas tworzenia kopii bezpieczeństwa.

Program pozwala zapisywać utworzone kopie zapasowe na dysku lokalnym lub sieciowym, a także na dowolnej płycie CD/DVD i serwerze FTP. Nasze dane możemy również zapisać do pliku archiwalnego ZIP lub utworzyć w formacie obrazu ISO. Oprócz tego istnieje inna możliwość skopiowania danych bezpośrednio na serwery producenta, przy użyciu dodatkowej aplikacji Comodo Cloud, instalującej się wraz z oprogramowaniem.

Korzystając z dodatkowej aplikacji w chmurze, możemy przechowywać kopie danych w trybie online. Otrzymujemy wówczas dostęp do bezpłatnego dysku wirtualnego o pojemności 5GB, a także możemy liczyć na dodatkowe bezpieczeństwo naszych danych. W tym celu wystarczy założyć bezpłatne konto na stronie producenta i zalogować się bezpośrednio z poziomu programu. Wszystkie przechowywane dane na wirtualnym dysku w trybie online, możemy przeglądać i modyfikować oraz odtwarzać w nich pliki multimedialne.

Comodo BackUp charakteryzuje się również możliwością automatycznego wykrywania i grupowania wszystkich dokumentów, zdjęć, muzyki i filmów w utworzonym profilu przez użytkownika. Oprócz tego użytkownicy korzystający z programu mogą tworzyć kopie zaledwie jednym kliknięciem myszki oraz pobierać zabezpieczone dane z dowolnego komputera podłączonego do sieci.

Podczas tworzenia kopii zapasowej użytkownicy mogą zabezpieczyć je dodatkowym hasłem, a także zaszyfrować specjalnym algorytmem (AES, Blowfish, Serpent, Twofish itd.). Dla doświadczonych użytkowników nie mogło zabraknąć zaawansowanych narzędzi do tworzenia pełnej kopii, różnicowej lub przyrostowej. Dwie ostatnie kopie umożliwiają szybką i wygodną aktualizację już istniejących oraz zabezpieczonych danych.

Uwaga!

  • Program Comodo BackUp dostępny jest za darmo i oferuje pełny dostęp do wirtualnego dysku o pojemności 5GB. Jeżeli zamierzamy zwiększyć pojemność wirtualnego nośnika, należy wykupić płatną licencję, która udostępni użytkownikowi dodatkowe 250 GB wolnej przestrzeni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Integracja z Androidem, intuicyjny interfejs, ComodoDrive
Kiepskie spolszczenie, fatalna stabilność i wydajność, aplikacja nie lubi zapisywać danych to kont
ocena użytkownika
09.06.2012 18:42 • Recenzja do wersji 4.1.3.50

Bawię się tym od jakiegoś miesiąca, na początku byłem bardzo podekscytowany, bo jestem zwolennikiem firmy Comodo, a jakoś nie do końca ufam w w Google Dysk, więc szukałem jakiejś ciekawej alternatywy - wybór padł na Comodo BackUp.

Pierwsze wrażenie, super, wszystko działa, integracja z Androidem - po prostu cudo. Niestety potem moje pierwsze wyobrażenie starło się z rzeczywistością, gdy postanowiłem pomęczyć program. Na początku zdecydowałem się wykorzystać usługę do przerzucenia kilku małych plików na telefon - ot tak dla próby - co było dla mnie niemałą męczarnią, po drodze mój komputer kilkukrotnie się zawiesił, gdy próbowałem to zrobić metodą "drag & drop" w moim komputerze. Zrezygnowałem z tej opcji umieszczania plików na serwerze, stwierdziłem że program ma pewnie wbudowane znacznie fajniejsze narzędzie i tak też było, wewnątrz programu Comodo BackUp czekał na mnie przyzwoity menadżer plików, za pomocą którego z łatwością rozpocząłem przerzucanie. Jakież wielkie było moje zdziwienie, gdy program odmówił posłuszeństwa i zawiesił się, aby odwiesić ponownie po kilkunastu minutach - częstując mnie kilkoma błędami i jednym poprawnie przerzuconym plikiem. Byłem zdruzgotany, bo upatrywałem w CB miejsca, w którym będę mógł bezpiecznie przechowywać moje pliki.
Trudno - pomyślałem - i zająłem się testowaniem wersji mobilnej. Chwyciłem moją poczciwą cegiełkę, zainstalowałem aplikację i byłem mile zaskoczony - aplikacja okazała się być wygodna w obsłudze i stabilna - w przeciwieństwie do wersji desktopowej. Łatwo umieściłem na serwerze kilka plików, abym mógł je pobrać ponownie po ewentualnym padzie SD.

Spolszczenie jest fatalne, momentami wolałbym mieć do czynienia z aplikacją w języku angielskim, bo j. polski w wykonaniu Comodo, jak zwykle, leży.

Aplikacja okazała się wyjątkowo złośliwa, moje dane dostępu musiałem podawać kilkukrotnie, pomimo wielu próśb i tak hasło i email były zapominane.

Jak oceniam aplikacje? Nie potrafię podjąć się jednogłośnej oceny. Mam ogromną nadzieję, że program działa niestabilnie z powodu specyfiki mojego komputera, a sam w sobie jest stabilny - czas pokaże.