reklama

Comodo BackUp 4.4.1.23

Strona główna Windows Narzędzia Archiwizacja danych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Comodo BackUp to rozbudowane i darmowe oprogramowanie służące do tworzenia kopii zapasowych danych przechowywanych na dysku twardym komputera. Charakteryzuje się czytelnym i przejrzystym interfejsem, w którym wszystkie poszczególne opcje i narzędzia pracy zostały pogrupowane w taki sposób, że obsługa aplikacji nie powinna sprawiać żadnych problemów podczas tworzenia kopii bezpieczeństwa.

Program pozwala zapisywać utworzone kopie zapasowe na dysku lokalnym lub sieciowym, a także na dowolnej płycie CD/DVD i serwerze FTP. Nasze dane możemy również zapisać do pliku archiwalnego ZIP lub utworzyć w formacie obrazu ISO. Oprócz tego istnieje inna możliwość skopiowania danych bezpośrednio na serwery producenta, przy użyciu dodatkowej aplikacji Comodo Cloud, instalującej się wraz z oprogramowaniem.

Korzystając z dodatkowej aplikacji w chmurze, możemy przechowywać kopie danych w trybie online. Otrzymujemy wówczas dostęp do bezpłatnego dysku wirtualnego o pojemności 5GB, a także możemy liczyć na dodatkowe bezpieczeństwo naszych danych. W tym celu wystarczy założyć bezpłatne konto na stronie producenta i zalogować się bezpośrednio z poziomu programu. Wszystkie przechowywane dane na wirtualnym dysku w trybie online, możemy przeglądać i modyfikować oraz odtwarzać w nich pliki multimedialne.

Comodo BackUp charakteryzuje się również możliwością automatycznego wykrywania i grupowania wszystkich dokumentów, zdjęć, muzyki i filmów w utworzonym profilu przez użytkownika. Oprócz tego użytkownicy korzystający z programu mogą tworzyć kopie zaledwie jednym kliknięciem myszki oraz pobierać zabezpieczone dane z dowolnego komputera podłączonego do sieci.

Podczas tworzenia kopii zapasowej użytkownicy mogą zabezpieczyć je dodatkowym hasłem, a także zaszyfrować specjalnym algorytmem (AES, Blowfish, Serpent, Twofish itd.). Dla doświadczonych użytkowników nie mogło zabraknąć zaawansowanych narzędzi do tworzenia pełnej kopii, różnicowej lub przyrostowej. Dwie ostatnie kopie umożliwiają szybką i wygodną aktualizację już istniejących oraz zabezpieczonych danych.

Uwaga!

  • Program Comodo BackUp dostępny jest za darmo i oferuje pełny dostęp do wirtualnego dysku o pojemności 5GB. Jeżeli zamierzamy zwiększyć pojemność wirtualnego nośnika, należy wykupić płatną licencję, która udostępni użytkownikowi dodatkowe 250 GB wolnej przestrzeni.
© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Integracja z Androidem, intuicyjny interfejs, ComodoDrive
Kiepskie spolszczenie, fatalna stabilność i wydajność, aplikacja nie lubi zapisywać danych to kont
ocena użytkownika

Bawię się tym od jakiegoś miesiąca, na początku byłem bardzo podekscytowany, bo jestem zwolennikiem firmy Comodo, a jakoś nie do końca ufam w w Google Dysk, więc szukałem jakiejś ciekawej alternatywy - wybór padł na Comodo BackUp.

Pierwsze wrażenie, super, wszystko działa, integracja z Androidem - po prostu cudo. Niestety potem moje pierwsze wyobrażenie starło się z rzeczywistością, gdy postanowiłem pomęczyć program. Na początku zdecydowałem się wykorzystać usługę do przerzucenia kilku małych plików na telefon - ot tak dla próby - co było dla mnie niemałą męczarnią, po drodze mój komputer kilkukrotnie się zawiesił, gdy próbowałem to zrobić metodą "drag & drop" w moim komputerze. Zrezygnowałem z tej opcji umieszczania plików na serwerze, stwierdziłem że program ma pewnie wbudowane znacznie fajniejsze narzędzie i tak też było, wewnątrz programu Comodo BackUp czekał na mnie przyzwoity menadżer plików, za pomocą którego z łatwością rozpocząłem przerzucanie. Jakież wielkie było moje zdziwienie, gdy program odmówił posłuszeństwa i zawiesił się, aby odwiesić ponownie po kilkunastu minutach - częstując mnie kilkoma błędami i jednym poprawnie przerzuconym plikiem. Byłem zdruzgotany, bo upatrywałem w CB miejsca, w którym będę mógł bezpiecznie przechowywać moje pliki.
Trudno - pomyślałem - i zająłem się testowaniem wersji mobilnej. Chwyciłem moją poczciwą cegiełkę, zainstalowałem aplikację i byłem mile zaskoczony - aplikacja okazała się być wygodna w obsłudze i stabilna - w przeciwieństwie do wersji desktopowej. Łatwo umieściłem na serwerze kilka plików, abym mógł je pobrać ponownie po ewentualnym padzie SD.

Spolszczenie jest fatalne, momentami wolałbym mieć do czynienia z aplikacją w języku angielskim, bo j. polski w wykonaniu Comodo, jak zwykle, leży.

Aplikacja okazała się wyjątkowo złośliwa, moje dane dostępu musiałem podawać kilkukrotnie, pomimo wielu próśb i tak hasło i email były zapominane.

Jak oceniam aplikacje? Nie potrafię podjąć się jednogłośnej oceny. Mam ogromną nadzieję, że program działa niestabilnie z powodu specyfiki mojego komputera, a sam w sobie jest stabilny - czas pokaże.

09.06.2012 18:42 | Recenzja do wersji 4.1.3.50
reklama

Komentarze

0 nowych
Dementor   38 #13 10.11.2015 20:34

Nie polecam. Typowy uboczny produkt Comodo.

neXt___   13 #12 25.07.2014 18:13

był fajny program, teraz nie da się nawet założyć darmowego konta, jeśli nie poda się numeru karty, czy jakichś innych tam bzdetów. Cholera.

  #11 23.03.2013 14:23

Mam bardzo podobne negatywne doświadczenia do recenzenta. Aplikacja ciężka, zamulająca i niestabilna. Trzeba 8 razy wpisywać hasło. Często zrywa połączenie z serwerem a upload w porównaniu z innymi aplikacjami tego typu strasznie się żółwi, dlatego zrezygnowałam. W tej chwili używam Cubby i SugarSync. Ten drugi używam już od długiego czasu i porównując z tym, co już do tej pory przetestowałam jest najlepszy.

Street2   3 #10 06.11.2012 12:46

Wnoszę o wstawienie programu Keriver 1-Click Restore Free do bazy :)
http://www.keriver.com/oneclick_free.html
i jednocześnie polecam.

Azazell   2 #9 07.07.2012 10:22

_alf --> masz na myśli forum o cywilizacji? To tak :P

Kot-ek   12 #8 12.06.2012 23:19

@Kotek Behemotek rozumiem, że testowałeś przywracanie danych, gdy system nie startuje i macierz się rozsypała? Czyli ten program ma możliwość utworzenia nośnika startującego i niestety RAID w nim nie działa?

Coś mi się nie podoba, bo polecasz EASEUS Todo Backup Free, a wiem z własnych testów, że program ten (a raczej boot'owalnego obraz ISO stworzony za jego pomocą) nie obsługuje dysków RAID (RAID NVIDIA - mostek NVIDIA® nForce 570 Ultra MCP nim steruje).

Natomiast nie narzekam na Paragon Backup & Recovery 2012 10.0.17.13908 Free... tyle, że nie działa znowu z Windows 8 CP (pewnie się to zmieni wraz z zbliżaniem się terminu debiutu).

  #7 10.06.2012 14:02

a czy idzie zrobić tym programem kopie zapasową systemu/danych z nawigacji Lark??

  #6 09.06.2012 19:19

Ty jesteś Azazell z forum o patrician 3?

Kotek Behemotek   4 #5 05.06.2012 12:38

Nie wspiera RAID przy odtwarzaniu - i sprawa jasna - nie dziękuję.
AFAIK chyba jedyny darmowy backup wspierający odtwarzanie na macierz host(soft) RAID z mobo to EaseUS Todo Backup Free 4.x

@Azazell:
5 GB. W dzisiejszych czasach niestety to jest nic. Tyle wystarczało na backup systemu w czasach WindowsXP. Że teraz partycja systemowa pownna mieć nie 4-8 GB (win2k), 8-16GB (WinXP), ale 40-64GB by nie dopychać wszystkiego kolanem to już sprawa Microsoftu.
W pół roku od instalacji Win7 64bit backup partycji systemowej to 26-27 GB pliku backupu (EUSTD dość słabo kompresuje) a to tylko system i programy wymagające i tak reinstalacji po stawianiu systemu jeśli nie odtwarza się z backupu - multimedia i gry mają swoją własną partycję.
Takie czasy. I z tego względu dla domowego użytkownika przy takich ilościach danych przechowywanie backupu systemu (poza poufnością danych prywatnych) na serwerze w chmurze to taki średni pomysł, choćby ze względu na konieczne do przesłania ilości danych, a większość ludzi ma zwykłe DSLki z uploadem 1 mbps max.

Azazell   2 #4 05.06.2012 12:20

@_alf

Wiesz dla mnie to dużo. Zawsze można tam zmieścić Mp3, ważne dane, dokumenty. jest wystarczające dla przeciętnego użytkownika.

  #3 05.06.2012 11:41

@ Azazell

Oczywiście to (przechowywanie na ich serwerach) miałem na myśli, ale bądźmy szczerzy - 5 GB? co to jest.

Azazell   2 #2 05.06.2012 11:33

Nie musisz się rejestrować. Rejestracja wymagana, jeżeli zamierzasz swoje dane przechowywać u nich na serwerach.

  #1 05.06.2012 11:27

znowu tylko po to, żeby się u nich zarejestrować, no thanks.

reklama