reklama

Comodo Cloud Antivirus 1.18.57170.723

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Comodo Cloud Antivirus to darmowy program antywirusowy, który dzięki pracy "w chmurze" pozwala na monitorowanie zawartości dysku twardego w czasie rzeczywistym.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii Comodo Cloud Antivirus oferuje kompletną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem wszelkiego rodzaju. Na bieżąco przeprowadza analizę operacji wykonywanych na komputerze, co pozwala na zabezpieczenie peceta nie tylko przed znanymi, ale także nieznanymi zagrożeniami. Dodatkowo istnieje opcja uruchamiania podejrzanych aplikacji w środowisku izolowanym.

Comodo Cloud Antivirus charakteryzuje się nowoczesnym, przejrzystym interfejsem użytkownika – twórcy postawili na "kafelki", dzięki którym korzystanie z poszczególnych opcji programu nie sprawi kłopotów nawet mniej doświadczonym odbiorcom. Z poziomu głównego ekranu są oni informowani o zagrożeniach, a chcąc przeskanować zawartość dysku twardego (całego lub pojedynczych plików bądź folderów), muszą wcisnąć odpowiednią opcje widoczną na ekranie.

Warto dodać, że Comodo Cloud Antivirus, choć robi użytek "z chmury", może okazać się bardzo przydatnym narzędziem również w trybie offline (bez połączenia z siecią). W takim przypadku trzeba się jednak liczyć z tym, że program nie uchroni użytkownika przed wszystkimi zagrożeniami.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
reklama

Komentarze

0 nowych
  #708 23.07.2018 09:29

syga - skoro po włączeni komputera antywirus nie uruchamia się automatycznie i piszesz podobnie jak inne antywirusy które wcześniej były, to wygląda na to ,że sprawa jest poważna ale to nie znaczy ,że trudna do rowiązania .Dlatego odpowiedź poszukaj na forum o problemach technicznych lub zadaj tam pytanie. Początkowo myślałem ,że co jest nie tak w ustawieniach i wykluczeniach w programie lub systemowych ale gdy dotyczy to wielu antywirusów z tym samym problemem to coś blokuje antywirusa oby nie wirus .

  #707 23.07.2018 08:59

Jeżeli pracuje w chmurze to wersję bazy danych nowych wirusów ma aktualną .Chmura jest zawsze najnowsza bo działa w czasie rzeczywistym ,więc nie patrz na datę zainstalowania programu . Mam nadzieję ,że mój tok rozumowania tego problemu jest prawidłowy - odinstalowanie i ponowne zainstalowanie nie jest konieczne . Ja miałem problem inny z niektórymi antywirusami nie podaję nazwy ,że czasami skanowanie zostało przerwane w połowie skanowania inaczej zatrzymało się w trakcie skanowania .

  #706 22.06.2018 10:59

Comodo Cloud to w miarę dobry i prasy w obsłudze antywirus. Ma jednak taki feler, że trzeba go na nowo odinstalować i na nowo zainstalować jeśli się chce mieć aktualną wersję. Nie uaktualnia się automatycznie.

  #705 21.06.2018 07:52

Niestety, aby Comodo Cloud działał na moim komputerze, to po uruchomieniu muszę go dodatkowo załączać, nie robi tego z automatu, podobnie jak inne AV. W czym jest problem?

  #704 25.05.2018 21:05

Czy Comodo Cloud w końcu wyjdzie z wersji Beta i zacznie funkcjonować jak należy? Pytam, bo zapowiada się jako dobry antywirus.

  #703 25.04.2018 09:43

U mnie też niektóre antywirusy free o ile pamiętam Bitdefender ,Comodo zawieszały skanowanie lub chwilowo przestały działać i nie wiem jaka tego była przyczyna np. sieci i połączenia ,komputera , uszkodzenia przez czyszczenie ,innego czynnika który blokował jego pracę czy samego antywirusa .Dobrze jak są to chwilowe zakłócenia bo inaczej ponowna instalacja antywirusa lub rezygnacja z niego.

  #702 12.04.2018 21:53

@Zyta.M (niezalogowany): Rzeczywiście, u mnie Comodo Cloud na początku się załącza, a po około 15 minutach wyłącza i trzeba go ręcznie złączyć. Potem już chodzi jak należy. Ogólnie poza tym mankamentem jestem z Comodo zadowolony.

  #701 29.03.2018 11:31

Niestety, ale Comodo Cloud funkcjonuje dalej w wersji beta. Nie jest do końca dopracowany, stąd mogą z nim być problemy. Chociaż ogólnie, to dobry, prosty, darmowy program antywirusowy.

morphiusz1   5 #700 28.03.2018 01:14

@anonim (niezalogowany): Możesz doprecyzować? Comodo w ogóle się nie uruchamia czy ma wyłączony jakiś moduł? Możesz dać screenshota?

  #699 27.03.2018 14:19

Może ktoś mi poradzi. Za każdym razem jak włączam komputer to Comodo Cloud domaga się dodatkowego załączenia. Dlatego tak jest? Czemu nie jest załączony z automatu i czemu nie chroni kompa? Widzę zawsze na pasku zadań ostrzeżenie. Dopiero jak ręcznie go załączę, to wszystko jest OK.

  #698 27.03.2018 09:19

Postanowiłem dać jeszcze raz szansę dla Comodo Cloud. Jak na razie od tygodnia chodzi dobrze, jest lekki dla systemu. Po instalacji zasadniczo nic nie trzeba konfigurować. Taki AV jest dobry dla laików takich jak ja.

  #697 16.03.2018 10:31

Wezmę to pod uwagę tym bardziej ,że drugi komputer który mam ma charakter bardziej testowy lub przeznaczony do nauki i nie wykluczam zainstalowania tego 360 TS . Nie ukrywam ,że wypowiedzi osób które mają już zainstalowany jakiś program z kręgu zainteresowania są dla mnie pomocne lub dopingujące . Prekursorzy instalowania programów mniej znanych lub kontrowersyjnych jeżeli chodzi o opinie różne też są mile widziani .Wiele osób zastanawia się czy program jest łatwy czy trudny czy bezobsługowy i tym kierują się przy wyborze ale bardziej zaawansowani mają inne kryteria wyboru .Ważne aby nie przeceniać swoich możliwości i wybrać program dostosowany do swoich możliwości i trzeba wiedzieć jak wyjść z problemu który sami żeśmy zrobili. Istotne jest czy ktoś ma Windows 10 czy Windows 7 bo wiele programów mimo ,że nie pisze oficjalnie w Windows 10 jest niekompatybilnych lub psują system ale nie dlatego ,że programy są złe tylko ,że system dziesiątki przed nimi broni się jak może ustawieniami ,zabezpieczeniami fabrycznymi które jak powszechnie wiadomo bardziej nami sterują i kontrolują .Windows 10 nie lub jak coś chcemy zainstalować dodatkowo ,ponadto oprócz tego co jest gotowe w systemie a pośrednio na pulpicie i widoczne na ekranie monitora . Po zakupie komputera lub wgraniu systemu Windows 10 widzimy to co widzimy i tak ma być . Natomiast Windows 7 przyjmie wszystko nawet programy czyszczące i anty inwigilujące , różne programy są zgodne i trudniej go zepsuć oraz łatwiej samemu odwrócić to co żeśmy zepsuli. Dlatego powinny być dodatkowe informacje na stronach komentujących czy na pobraniach dla tych co instalują programy ,dodatki ,rozszerzenia do Windows 10 czy są polecane czy nie polecane a najlepiej określać to oznaczeniami np. zielony ,żółty ,czerwony .Z tego co wiem są setki a nawet tysiące różnych i wymyślnych pobrań programów ,dodatków ,rozszerzeń ,wtyczek ,narzędzi do Windows ale do Windows 10 jest coraz bardziej ilość do wyboru ograniczona lub powoduje wspomniane problemy w komputerze . Nie każdy chce aby Windows 10 i jego następca Windows 11 był samowystarczalny ,gotowy i chce samemu więcej wykazać się pomysłowością ,inwencją ,wolnością w wyborze co mają instalować a czego nie instalować , co mieć a co usunąć ,co potrzebują a czego nie potrzebują . Nic na siłę i bez poszukiwania wiedzy w Windows 10 i jak nie wiesz to nie kombinuj ,nie czyść , nie maskuj i lepiej pozostań przy gotowym Windowsie . Jedni są zadowoleni ,że otrzymują Windows 10 z antywirusem gotowy do użytkowania i nic nie trzeba robić a drudzy narzekają ,że pole własnego pomysłu i działania mają ograniczone .

  #696 15.03.2018 20:27

@tikitaki (niezalogowany): Jak sobie zainstalujesz 360TS to nic nie musisz dodatkowo instalować nic do optymalizacji systemu. I masz wszystko w jednym. Poza tym 360 całkiem dobrze chroni kompa, trzeba tylko doinstalować silnik Bitdefendera.

  #695 15.03.2018 09:54

zerbera . Tak jak ja masz Windows 7 . Czy masz włączony Windows Update to jeżeli tak to na bieżąco będziesz miał aktualizowany MSE i Narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania w skrócie mrt jako skaner posiłkowy i to narzędzie jest na stałe w Windowsie 7 .Do tego zainstaluj dodatkowo Zemana tego free i co jakiś czas przeskanuj komputer. Miałem Comodo Cloud A. nie stwarzał problemów no może raz gdy zawiesił skanowanie. Comodo Antyvirus ma przeglądarkę domyślnie na białej liście ,więc nie wiem czemu miałeś czarny ekran bo może to zbieg okoliczności i coś inne namieszało w systemie . Punkt przywracania przywrócił do stanu sprzed problemu ,wiec nie dowiemy się jednoznacznie co było przyczyną . Odinstalowałeś i zainstalowałeś ponownie MSE ,więc mam nadzieje ,że będzie dobrze .Polecam do optymalizacji program Kerish Doctor lub Ashampoo WinOptimizer 15 bo mam je na na dwóch komputerach i nic mi nie zepsuły i robią to co do nich należy w większości samodzielnie i wszystko bezpiecznie .Oba programy są płatne ale warto i na jednym kończy się promocja darmowa ,więc go wykupię . Mam też w pobranych skaner " adwcleaner " i w razie podejrzenia ,że coś się dzieje z komputerem nie tak przeskanować nim .Pamiętaj ,że nie zawsze można w całości odinstalować antywirusa przez systemowy " dodaj i usuń programy " i zostają resztki po programie np. pliki ,foldery ,klucze . Dlatego trzeba skorzystać z programu do odinstalowywania programów lub z narzędzia tzw. de instalatora do danego antywirusa .

  #694 04.03.2018 17:14

W czym jest podobny Windows do lodzi podwodnej?
Jak tylko otworzysz okno, - zaczynaja sie problemy.

  #693 28.02.2018 20:22

Tydzień temu zainstalowałem Comodo Cloud. Przez tydzień chodził mi bardzo dobrze. Jest lekki dla sytemu, aż tu nagle przy uruchamianiu laptopa miałem cały czas czarny ekran. W końcu jakoś uruchomiłem awaryjnie komputer, po czym musiałem dokonać przywrócenia sytemu. Zatem Comodo odinstalowałem i na powrót zainstalowałem MSE.

  #692 09.02.2018 15:50

Następne skanowanie może być krótsze .Ja miałem problemy z niektórymi antywirusami darmowymi ,że zawieszało się skanowanie lub niekiedy wyłączył się z monitem w centrum akcji .Nie wiem czy to wina komputera czy programu . Gdyby ktoś miał takie spostrzeżenia to proszę podzielić się ze mną jaki antywirus i jaka była awaria ?

  #691 09.02.2018 14:38

@tikitaki (niezalogowany): Zaraz po zainstalowaniu na windows 7 uruchomiłem pełne skanowanie. Czas trwania: 1 godzina i 35 minut. Przebiegło bezproblemowo.

  #690 05.02.2018 18:01

Ja jestem pełen uznania dla testerów programów i takich co lubią postawić sobie poprzeczkę techniczną wyżej .Tak jak napisałem ,że jestem jeszcze za cienki do fazy beta ale cieszę się ,że inni torują drogę mniej zdecydowanym lub mniej obytym z komputerem. Nie wykluczam instalacji gdy program będzie bardziej oklepany a póki co pozostaję przy starszej wersji sprawującej się u mnie dobrze.

morphiusz1   5 #689 03.02.2018 14:43

@tikitaki (niezalogowany): ok, super. Nikt nikogo nie zmusza :) Ja zainstalowałem w celu testowania stabilność programu i jakości tłumaczenia na język polski - dzięki temu udało mi się wprowadzić kilka poprawek.

reklama