r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Comodo Cloud Antivirus 1.15.437378.621

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe

Comodo Cloud Antivirus to darmowy program antywirusowy, który dzięki pracy "w chmurze" pozwala na monitorowanie zawartości dysku twardego w czasie rzeczywistym.

Galeria programu

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii Comodo Cloud Antivirus oferuje kompletną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem wszelkiego rodzaju. Na bieżąco przeprowadza analizę operacji wykonywanych na komputerze, co pozwala na zabezpieczenie peceta nie tylko przed znanymi, ale także nieznanymi zagrożeniami. Dodatkowo istnieje opcja uruchamiania podejrzanych aplikacji w środowisku izolowanym.

Comodo Cloud Antivirus charakteryzuje się nowoczesnym, przejrzystym interfejsem użytkownika – twórcy postawili na "kafelki", dzięki którym korzystanie z poszczególnych opcji programu nie sprawi kłopotów nawet mniej doświadczonym odbiorcom. Z poziomu głównego ekranu są oni informowani o zagrożeniach, a chcąc przeskanować zawartość dysku twardego (całego lub pojedynczych plików bądź folderów), muszą wcisnąć odpowiednią opcje widoczną na ekranie.

Warto dodać, że Comodo Cloud Antivirus, choć robi użytek "z chmury", może okazać się bardzo przydatnym narzędziem również w trybie offline (bez połączenia z siecią). W takim przypadku trzeba się jednak liczyć z tym, że program nie uchroni użytkownika przed wszystkimi zagrożeniami.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #686 28.12.2017 12:10

Szkoda , że poległ .Na moim drugim komputerze chodzi i nic mi nie zablokował .Zastanawiam się czy w twoim przypadku wystarczyłoby na liście w Comodo zaznaczyć aby nie blokował przeglądarki bo z reguły domyślnie dostęp jest na białej liście jako zezwolić a nie blokować - dziwne to . Napisz jak działa komputer po odinstalowaniu i czy sprawdzałeś innymi programami czy nie masz wirusa którego antywirus widział a inne nie widziały ?

wifista   9 #685 21.12.2017 13:01

Niestety u mnie na wstępie program blokuje dostęp do internetu. Inne programy tego nie robią. Nie będę teraz grzebał w nieznanym mi programie i szukał dlaczego. Odinstalowany.

kotek11   5 #684 20.12.2017 22:53

@Don Pedro.13 (niezalogowany): Nie wiem skąd bierzecie te rankingi ale ja wiem jedno jedynym pewnym źródłem Polskim jest taki portal jak AVlab i tam są testy . Według nich i raczej się z tym zgadzam w 100% bo sam testowałem wszystkie antywirusy to z darmowych są dobre tylko 3 , Comodo Cloud , SecureAplus , Kaspersky Free . Tylko te programy wykrywały wirusy bezplikowe reszta to chłam , wielkie ryzyko i jedna wielka niewiadoma .

  #683 30.11.2017 16:46

Comodo Cloud Antivirus - nie jest ciężki bo mam go na starszym ,słabszym komputerze ,więc polecam go do wyboru z darmowych . Z tym zgadzam się ,że rozwiązania ma bardzo dobre . A jeszcze skuteczniejsze i kompleksowe działanie ma ten drugi Comodo Antivirus, natomiast ten z pakietem Security jest bardziej komercyjny dla tych co zależy im na większej ochronie danych a konkretnie na ich nie utracie .Pozostałe Comodo oprócz tego Cloud są dla bardziej doświadczonych użytkowników komputera a dla mniej kumatych i przeglądaczy internetu lepszy będzie ten z tej strony "dobreprogramy " gdyż jest łatwy i prawie bezobsługowy .

  #682 21.11.2017 16:21

@Anonim (niezalogowany): Tylko że chyba myślisz nie o tym Comodo w chmurze?

  #681 21.11.2017 12:23

Najcięższy antywirus na rynku. Szkoda, ponieważ rozwiązania w nim stosowane są bardzo dobre.

  #680 17.11.2017 19:42

Na razie u mnie jest to sytuacja jednostkowa i jakieś zakłócenia niekoniecznie u antywirusa . Będę obserwował w dalszym użytkowaniu u kogo jest problem . Może mieć to związek z połączeniem szerokopasmowych i czasami zrywa połączenie i zgłosiłem to usługodawcy do naprawy . Jeżeli antywirus zrobi powtórki z rozrywki to Zyta masz rację i nie będę miał wyboru a szkoda mi go, gdyż komputer czysty .

  #679 15.11.2017 17:24

@tikitaki (niezalogowany): Jeśli tak jest, to nie warto tego AV instalować.

  #678 15.11.2017 10:58

Z Comodo Cloud Antivirus ogólnie jestem zadowolony . Ostatnio na pełnym skanowaniu doszedł do 28 % i zatrzymał sie skan informując mnie ,że jest brak połączenia z chmurą i jest ponowne łączenie z chmurą .Na skanowaniu szybkim jest bezproblemowo a na dokładnym zatrzymuje się w pewnym momencie nie dokończając skanowania .Oby to były sporadyczne sytuacje i przejściowe . Jeszcze nie wiem czy ma to związek z samym antywirusem czy z działaniem komputera .

  #677 05.10.2017 18:26

@Don Pedro.13 (niezalogowany): Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami kolegów . Ranking z reguły służy płatnym programom ,trialom bo im głównie dotyczy a my raczej wolimy darmowe i mniej trudne .To dobrze ,że z niewielkiego wyboru darmowych są takie które mają największą skuteczność ale i na nie niektórzy też narzekają . Natomiast płatne dają jeszcze większą skuteczność poprzez większą ilość funkcji ochrony i szerszy zakres zapobiegania infekcjom .Dlatego płatne wybierają osoby lub firmy którym zależy na jeszcze większej ochronie . Ja obecnie mam Pandę free i Comodo free na dwóch komputerach i jestem zadowolony .Być może dużo też zależy od szczęścia w nieściąganiu szkodników i gdy ma się pecha to i wypasiony antywirus nie pomoże .Zasygnalizowałem problem z odinstalowaniem programów bo niektórzy mają z tym problemy. Częste instalowanie i odinstalowanie może niedoświadczonym przysporzyć kłopotu i komputerowi nie posłuży dobrze. Po testowaniach antywirusów lepiej przyzwyczaić się do jednego wybranego i dać mu popracować na dłużej . Można mieć zainstalowanego antywirusa ostatniego z listy i ocenionego jako słabszego i komputer też będzie czysty ale od czego to zależy to zbyt dużo dyskusji . To tyle aby się nie powtarzać .

  #676 04.10.2017 13:32

@głupi misiek.86 (niezalogowany): Już pisałem ,że z darmowych nie ma antywirusów w 100 % skuteczności a reszta zależy czy masz pecha mniej czy więcej .Jeżeli chcesz mieć większą pewność i nie chcesz utracić ważnych danych lub komputer służy do pracy w domu lub firmie a nie tylko dla zabawy i przeglądania - to najlepiej zainstalować coś z płatnych pakietów i płatnych antywirusów z szerszymi funkcjami bezpieczeństwa . Dla zwykłych przeglądaczy internetu i graczy darmowe powinny wystarczyć, gdyż ryzyko utraty danych nie jest tak bolesne i kosztowne. Co do rankingów zalecam traktować je nie tak poważnie choć dają zarys swoich możliwości to czasami są sponsorowane ,reklamowe ,nierzetelne .Wniosek - lepiej zachować ostrożność i kierować się w wyborze antywirusa zastosowaniem jego praktycznym lub podstawowym .Kiedyś miałem darmowego antywirusa przedostatniego z rankingu i prze rok nie miałem wirusa a odinstalowałem go bo chciałem sprawdzić ,testować inny a może i znudził się .Kolega miał antywirusa nr. 1 w rankingu i wirusa złapał w drugim miesiącu i gdyby nie pendrive z antywirusem to byłby format . Dlatego muszę sprecyzować wypowiedź internauty tutaj aby nie wprowadzać w błąd - z darmowych antywirusów żaden nie daje 100 % skuteczności natomiast z płatnych jest klika popularnych w obiegu zakupowym które dają 100 % głównie dla firm i osób które muszą mieć większą pewność siły prewencyjnej antywirusa . Takie antywirusy są w stanie wirusa rozpoznać a co istotne zablokować i dezaktywować oraz różnią się ceną .Tylko z tego co czytam tutaj to zainteresowanie jest największe antywirusami darmowymi lub trialami okresowo darmowymi ,więc jeżeli chodzi o te darmowe dożywotnio to polecam każdy do wyboru bo mają podobną wykrywalność .Inne parametry wyszukiwania to czy obciąża słabszy komputer mniej czy więcej i czy jest bardziej bezobsługowy ,mniej trudny . Nie zalecam niedoświadczonym zabawę z trialami lub inaczej okresowo darmowymi bo zbyt częste instalowanie i odinstalowywanie programów może się źle skończyć dla stanu kondycji systemu komputera . Wiadomo z jakiej przyczyny i piszą o tym w internecie i o narzędziach do dokładnej de instalacji też . Zwykły , pospolity ,darmowy antywirus powinien wystarczyć i zaprzyjaźnij się z nim na dłużej to moja rada. Na końcu jeszcze jeden przykład rankingu "Są już wyniki sierpniowe :
1. Bitdefender
2. Panda
3. BullGuard
4. Symantec
5. Kaspersky " Ktoś podał ale zapomniał dodać ,że to triale ,płatne i tak go nie kupisz ,więc po co podawać a jak kupisz to wykaz może przydać się . Córce kupiłem antywirusa płatnego bo sam go testowałem pół roku ale nie jest z tej piątki rankingowej i jest zadowolona .

  #675 18.09.2017 13:24

Comodo Internet Security Essentials - wiem o tym ale początkowo za nim poczytałem o nim myślałem ,że to adware inaczej niechciany dodatek . Po najnowszej aktualizacji CCA samoczynnie zainstalował ten dodatek. Pozostawiam go i nie usuwam ,testuję , ponieważ ma podwyższyć bezpieczeństwo ,więc producent dał go w dobrej wierze .Nie ma ikonki na ekranie pulpitu ,więc działa w tle .Natomiast jest z nazwy w zainstalowanych programach w panelu " Odinstalui lub zmień program " . Nie obciąża i nie zakłóca i na razie nie zaobserwowałem niespodzianek ,więc niech działa chroniąc .

izok1980   9 #674 17.09.2017 07:39

@morphiusz1: Może kolejny update to naprawi :) dość ciekawa opcja doszła do CCAV...Comodo Internet Security Essentials więcej tutaj https://help.comodo.com/topic-435-1-841-10768-.html ale pewnie jesteś już na bieżąco :) Pozdrawiam.

morphiusz1   5 #673 14.09.2017 13:41

@izok1980: No właśnie! Czyli tłumaczenie przycisku zostało ze starej wersji, ale pełni on teraz funkcję "aktualizuj" (wersję programu i identyfikatory viruscope). Nie jest to przycisk do zakupu płatnej wersji CIS ;)

izok1980   9 #672 14.09.2017 04:59

@morphiusz1: Wersja najnowsza ściągnięta ze strony producenta 1.13.425881.564 po kliknięciu "podwyż wersję"pojawia się to :https://zapodaj.net/620f292c40995.png.html

Autor edytował komentarz w dniu: 14.09.2017 05:00
morphiusz1   5 #671 14.09.2017 00:56

@izok1980: Czy to na pewno najnowsza wersja?
Najnowsza powinna wyglądac tak: https://help.comodo.com/uploads/Comodo%20Cloud%20Antivirus/3907f7b7c63a908250eae...

całkowicie zniknął przycisk "podwyższ wersję" - już w poprzedniej wersji go nie było. Co się dzieje jak go klikniesz?

izok1980   9 #670 11.09.2017 15:28

@FreeWare_RK: Czy wiesz że podczas instalacji CCAV doszła "zaptaszkowana" opcja Comodo Internet Security Essentials możesz ją odznaczyć podczas instalacji lub później odinstalować więcej na temat tego dodatku tutaj: https://help.comodo.com/topic-435-1-841-10768-.html

izok1980   9 #669 08.09.2017 15:11

@morphiusz1: https://zapodaj.net/2dc611a799c08.png.html

Autor edytował komentarz w dniu: 09.09.2017 14:06
morphiusz1   5 #668 07.09.2017 15:33

@izok1980: a to nie jest tak, że ten przycisk został zamieniony na "check for updates"? Czy "sprawdź aktualizacje" programu? Pokażcie screena tego, bo aktualnie sam nie korzystam z CCAV.

  #667 06.09.2017 23:39

@adam7222 (niezalogowany): Ja mam na starym laptopie i śmiga

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.