Comodo Cloud Antivirus 1.21.201.792

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Comodo Cloud Antivirus to darmowy program antywirusowy, który dzięki pracy "w chmurze" pozwala na monitorowanie zawartości dysku twardego w czasie rzeczywistym.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii Comodo Cloud Antivirus oferuje kompletną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem wszelkiego rodzaju. Na bieżąco przeprowadza analizę operacji wykonywanych na komputerze, co pozwala na zabezpieczenie peceta nie tylko przed znanymi, ale także nieznanymi zagrożeniami. Dodatkowo istnieje opcja uruchamiania podejrzanych aplikacji w środowisku izolowanym.

Comodo Cloud Antivirus charakteryzuje się nowoczesnym, przejrzystym interfejsem użytkownika – twórcy postawili na "kafelki", dzięki którym korzystanie z poszczególnych opcji programu nie sprawi kłopotów nawet mniej doświadczonym odbiorcom. Z poziomu głównego ekranu są oni informowani o zagrożeniach, a chcąc przeskanować zawartość dysku twardego (całego lub pojedynczych plików bądź folderów), muszą wcisnąć odpowiednią opcje widoczną na ekranie.

Warto dodać, że Comodo Cloud Antivirus, choć robi użytek "z chmury", może okazać się bardzo przydatnym narzędziem również w trybie offline (bez połączenia z siecią). W takim przypadku trzeba się jednak liczyć z tym, że program nie uchroni użytkownika przed wszystkimi zagrożeniami.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
polar7   3 #716 16.09.2018 12:01

po instalacji niestety nie dało się otworzyć głównego okna programu nawet po restarcie komputera (windows 10)

  #715 14.09.2018 12:33

Ni z gruszki ni z pietruszki .Nie wiem co wywołało twój lament i obstrukcję umysłową z reakcją emocjonalną nie tak ważną aby wołać o pomoc w eterze do matko... litości! Wywoływać niepokój nieadekwatnie co do zaistniałej sytuacji jest pomrocznojasne . Zachowanie spokoju bardziej świadczyłoby o twojej inteligencji niż lamentowanie sytuacyjne wyolbrzymione i niepraktyczne do tematu bo nic nie wnosi oprócz nie potrzebnej reakcji do osoby z wyrażeniem nie zachwytu .Litość nie powinna wywoływać emocji odwrotnych a raczej pomocnych ,więc skoro wiesz lepiej to wykaż się .

  #714 11.09.2018 17:49

@wifista: matko... litości!

Andreas12   5 #713 08.09.2018 13:01

@Tadeusz.L (niezalogowany): Dzięki

  #712 03.09.2018 21:28

Nie może działać razem np. z dwoma antywirusami rezydentnymi nawet jak są kompatybilne ,ponieważ mogą zakłócać swoją pracę i obciążać bardziej komputer. Wiem też ,że dziesiątka jest bardziej czuła i wrażliwa na dodatkowe programy zewnętrzne o różnych zastosowaniach.

  #711 31.08.2018 14:20

Czy ten antywirus może działać razem z Windows Defender w dziesiątce?

  #710 06.08.2018 19:16

@MP (niezalogowany): ten program jest bardzo dobry. Nie ma osobnego modułu skanującego pocztę, ale każdy załącznik jaki pobierzesz/uruchomisz zostanie przeskanowany na obecność wirusów. Ponadto polecam dodatkowe zainstalowanie dodatku Comodo Online Security dla Chrome/Firefox/IE jako filtra stron www.

  #709 29.07.2018 09:48

Czy ten antywirus (COMODO Cloud Antivirus) skanuje pocztę w programie Thunderbird Portable w poszukiwaniu zagrożeń ?
Aktualnie posiadałem Avasta i miałem go parę lat teraz zastanawiam się czy warto go zmieniać, moje typy:
COMODO Cloud Antivirus,
Comodo Internet Security
360 Total Security
Szukam lekkiego prostego antywirusa który będzie monitorował pocztę elektroniczną i przeglądanie stron www.

Ps. czytam komentarze różnych programów antywirusowych i mam jedna i tą samą wrażenie, wszyscy narzekają na program X,Y,Z a nie pochwalą się jaki stosują i dlaczego.

  #708 23.07.2018 09:29

syga - skoro po włączeni komputera antywirus nie uruchamia się automatycznie i piszesz podobnie jak inne antywirusy które wcześniej były, to wygląda na to ,że sprawa jest poważna ale to nie znaczy ,że trudna do rowiązania .Dlatego odpowiedź poszukaj na forum o problemach technicznych lub zadaj tam pytanie. Początkowo myślałem ,że co jest nie tak w ustawieniach i wykluczeniach w programie lub systemowych ale gdy dotyczy to wielu antywirusów z tym samym problemem to coś blokuje antywirusa oby nie wirus .

  #707 23.07.2018 08:59

Jeżeli pracuje w chmurze to wersję bazy danych nowych wirusów ma aktualną .Chmura jest zawsze najnowsza bo działa w czasie rzeczywistym ,więc nie patrz na datę zainstalowania programu . Mam nadzieję ,że mój tok rozumowania tego problemu jest prawidłowy - odinstalowanie i ponowne zainstalowanie nie jest konieczne . Ja miałem problem inny z niektórymi antywirusami nie podaję nazwy ,że czasami skanowanie zostało przerwane w połowie skanowania inaczej zatrzymało się w trakcie skanowania .

  #706 22.06.2018 10:59

Comodo Cloud to w miarę dobry i prasy w obsłudze antywirus. Ma jednak taki feler, że trzeba go na nowo odinstalować i na nowo zainstalować jeśli się chce mieć aktualną wersję. Nie uaktualnia się automatycznie.

  #705 21.06.2018 07:52

Niestety, aby Comodo Cloud działał na moim komputerze, to po uruchomieniu muszę go dodatkowo załączać, nie robi tego z automatu, podobnie jak inne AV. W czym jest problem?

  #704 25.05.2018 21:05

Czy Comodo Cloud w końcu wyjdzie z wersji Beta i zacznie funkcjonować jak należy? Pytam, bo zapowiada się jako dobry antywirus.

  #703 25.04.2018 09:43

U mnie też niektóre antywirusy free o ile pamiętam Bitdefender ,Comodo zawieszały skanowanie lub chwilowo przestały działać i nie wiem jaka tego była przyczyna np. sieci i połączenia ,komputera , uszkodzenia przez czyszczenie ,innego czynnika który blokował jego pracę czy samego antywirusa .Dobrze jak są to chwilowe zakłócenia bo inaczej ponowna instalacja antywirusa lub rezygnacja z niego.

  #702 12.04.2018 21:53

@Zyta.M (niezalogowany): Rzeczywiście, u mnie Comodo Cloud na początku się załącza, a po około 15 minutach wyłącza i trzeba go ręcznie złączyć. Potem już chodzi jak należy. Ogólnie poza tym mankamentem jestem z Comodo zadowolony.

  #701 29.03.2018 11:31

Niestety, ale Comodo Cloud funkcjonuje dalej w wersji beta. Nie jest do końca dopracowany, stąd mogą z nim być problemy. Chociaż ogólnie, to dobry, prosty, darmowy program antywirusowy.

morphiusz1   5 #700 28.03.2018 01:14

@anonim (niezalogowany): Możesz doprecyzować? Comodo w ogóle się nie uruchamia czy ma wyłączony jakiś moduł? Możesz dać screenshota?

  #699 27.03.2018 14:19

Może ktoś mi poradzi. Za każdym razem jak włączam komputer to Comodo Cloud domaga się dodatkowego załączenia. Dlatego tak jest? Czemu nie jest załączony z automatu i czemu nie chroni kompa? Widzę zawsze na pasku zadań ostrzeżenie. Dopiero jak ręcznie go załączę, to wszystko jest OK.

  #698 27.03.2018 09:19

Postanowiłem dać jeszcze raz szansę dla Comodo Cloud. Jak na razie od tygodnia chodzi dobrze, jest lekki dla systemu. Po instalacji zasadniczo nic nie trzeba konfigurować. Taki AV jest dobry dla laików takich jak ja.

  #697 16.03.2018 10:31

Wezmę to pod uwagę tym bardziej ,że drugi komputer który mam ma charakter bardziej testowy lub przeznaczony do nauki i nie wykluczam zainstalowania tego 360 TS . Nie ukrywam ,że wypowiedzi osób które mają już zainstalowany jakiś program z kręgu zainteresowania są dla mnie pomocne lub dopingujące . Prekursorzy instalowania programów mniej znanych lub kontrowersyjnych jeżeli chodzi o opinie różne też są mile widziani .Wiele osób zastanawia się czy program jest łatwy czy trudny czy bezobsługowy i tym kierują się przy wyborze ale bardziej zaawansowani mają inne kryteria wyboru .Ważne aby nie przeceniać swoich możliwości i wybrać program dostosowany do swoich możliwości i trzeba wiedzieć jak wyjść z problemu który sami żeśmy zrobili. Istotne jest czy ktoś ma Windows 10 czy Windows 7 bo wiele programów mimo ,że nie pisze oficjalnie w Windows 10 jest niekompatybilnych lub psują system ale nie dlatego ,że programy są złe tylko ,że system dziesiątki przed nimi broni się jak może ustawieniami ,zabezpieczeniami fabrycznymi które jak powszechnie wiadomo bardziej nami sterują i kontrolują .Windows 10 nie lub jak coś chcemy zainstalować dodatkowo ,ponadto oprócz tego co jest gotowe w systemie a pośrednio na pulpicie i widoczne na ekranie monitora . Po zakupie komputera lub wgraniu systemu Windows 10 widzimy to co widzimy i tak ma być . Natomiast Windows 7 przyjmie wszystko nawet programy czyszczące i anty inwigilujące , różne programy są zgodne i trudniej go zepsuć oraz łatwiej samemu odwrócić to co żeśmy zepsuli. Dlatego powinny być dodatkowe informacje na stronach komentujących czy na pobraniach dla tych co instalują programy ,dodatki ,rozszerzenia do Windows 10 czy są polecane czy nie polecane a najlepiej określać to oznaczeniami np. zielony ,żółty ,czerwony .Z tego co wiem są setki a nawet tysiące różnych i wymyślnych pobrań programów ,dodatków ,rozszerzeń ,wtyczek ,narzędzi do Windows ale do Windows 10 jest coraz bardziej ilość do wyboru ograniczona lub powoduje wspomniane problemy w komputerze . Nie każdy chce aby Windows 10 i jego następca Windows 11 był samowystarczalny ,gotowy i chce samemu więcej wykazać się pomysłowością ,inwencją ,wolnością w wyborze co mają instalować a czego nie instalować , co mieć a co usunąć ,co potrzebują a czego nie potrzebują . Nic na siłę i bez poszukiwania wiedzy w Windows 10 i jak nie wiesz to nie kombinuj ,nie czyść , nie maskuj i lepiej pozostań przy gotowym Windowsie . Jedni są zadowoleni ,że otrzymują Windows 10 z antywirusem gotowy do użytkowania i nic nie trzeba robić a drudzy narzekają ,że pole własnego pomysłu i działania mają ograniczone .